Soe jälg

Pildistas ja kirjutas Mats Kangur


Susi astub lumeta aega

Metsa all leidub veel viimaseid lumelaike, aga kohe on needki läinud. Jäljeridade harutamise aeg on selleks korraks läbi.

Hundi pereelus algab pesakonnaga seotud aeg ja susi teebki nüüd väiksemaid ringe. Vanarahvas on täheldanud, et ka kari jäetakse peale jüripäeva rahule.

Pildil olev jälg sai pildistatud ühel vihmasel koidikul. Olin tulnud kaugel lagedal toimuvat tedremängu uudistama ja sattusin hallivatimehega sama rabaserva eelistama. Arvatavasti oli susi öösel mängu läheduses tukkuvaid kukkesid luuramas käinud. Õnnestunud käik see ei saanud olla, sest kukkesid oli mängus ikka sama palju kui muidu.

Kui selle hommiku tedremäng läbi sai, oli ka pildil olev jälg läinud. Vihmaga sulab lumi silmnähtava kiirusega.



 

EST EN DE ES RU  FORUM

       

Minu looduskalender

Aita teha Looduskalendrit - saada oma tähelepanekud ümbritseva looduse kohta. Vajadusel lisa pilt või video.

Minevik

Looduskalender.ee viidakogu

Teised kaamerad  Videod
Must-toonekure videod Lõuna-Belgiast Kurgede ränne (2008-2010) Korallnarmik (2011)
Linnukaamerad Hollandis Kotkaste ränne (2008-2010) Kure TV (2011)
  Raivo rännakud (2007) Kure TV 2 (2011)
  Tooni rännakud (2007) Merikotka TV (2010-2011)
 
 
    Konnakotka-TV (2009-2011)
    Seire-TV (2009)
    Kure-TV (2009)
    Talvine kotka-TV (2008)
    Sea-TV (2008-2009)