Enne sukeldumist
Osad jäälindudest jääb Eestisse peale pesitsemist ka talvituma. Neid võib kohata järskude liivakivi kallastega jõgede ääres, vee kohale sirutuval oksal istumas. Kui lind saaki märkab - kala - sukeldub ta sööstuga vette. Nagu kalliskivi oleks vette kukkunud!
Aasta lind, jäälind on pea ainuke „papagoikirevusega“ suleline (lisaks siniraale). Tema kirjul kuuel on osaliselt isegi kaitseotstarve – õhust vaadates sulab jäälinnu erksinistes toonides küütlev selg kokku jõe veepinna sillerdustega, maa poolt jälgivate silmade jaoks aga muutub punakas kõhualune Lõuna-Eesti liivakivikallaste taustal vähemärgatavaks. Põhja-Eesti allikalistel jõgedel kohtame neid samuti.
Karmi, pakaselise talvega võib hukkuda suur osa meil talvitunutest, praegune talv on jäälindudele „konti mööda“.
Vaata EOÜ aasta linnu – jäälinnu veebilehte:
Looduskalender tuletab meelde, et jäälinnuga kohtumistest oleks vaja EOÜ lehel teada anda. Jõeforelli kalameestel on jäälinnu nägemiseks tavaliselt parimad võimalused. Lendõnge ja spinningumehed andke kindlasti teada. Vähearvuka linnu tegemistest teame paraku veel vähe ja ka varasemate aastate huvitavaid kohtumisi võiks kirjeldada ja saata aadressil: