Pildistasid ja ülevaate koostasid Laine ja Vello Keppart
Sinilillede täisõitseng
Ilm kujunes soojaks ja päikesepaisteliseks, eriti nädala lõpus. Samas oli temperatuuri kõikumine suur. Kui päevased õhutemperatuurid tõusid nädala alguse 9-10 kraadilt nädala lõpuks 19 kraadini, siis ööd jäid valdavalt külmaks kogu nädala vältel. Ka suvise soojusega laupäeval ja pühapäeval langes öösel õhutemperatuur miinuspoolele, kusjuures kahe sentimeetri kõrgusel mulla kohal mõõdeti -3...-4 kraadi, rohul -5,7...-6,5 kraadi. Öökülmata (ka maapinna lähedal) jäi ainult esmaspäev. Vähest vihma sadas esmaspäeval ja teisipäeval, mille hulka tuli ka tahkeid sademeid.
Mullad kuivasid kiiresti ja kiirustati põllutöödega. Päevase soojuse mõjul läksid nädala lõpuks magesõstrad, karusmarjad ja tuhkpuud lehte, murud hakkasid rohetama. Õitsema hakkasid aedades esimesed kollased nartsissid. Metsades toomingas veel lehte ei läinud. Metsaalused sinetasid jätkuvalt sinililledest, millele lisandus ülaste valge ja kollane värvus. Õitsesid jalakad ja künnapuud, pajud ja remmelgad.
Efektiivse (üle 5 °C) soojuse kogunemise järgi oli nädala lõpu seisuga taimede areng Jõgeval viimase 90 aasta keskmisest ligikaudu 10 päeva, viimase 30 aasta keskmisest 5-6 päeva ees.
Rändlindudest saabusid väike-lehelind ja must-lepalind. Haneparved toitusid, et edasilennuks rasvavarusid taastada. Harilikud kärnkonnad, rohukonnad ja rabakonnad liikusid kudekohtadesse ja hakkasid laulma, palju konni jätsid elu autorataste all. Suurel neljapäeval 17. aprillil lükati Jõgeva kesklinna parkides puude otsast maha munakurnadega künnivareste pesad. Pühapäeval ründasid inimesi esimesed kihulased.
Eriti raagremmelga isaspuud kaunistasid maastikku ning andsid putukatele õietolmu ja nektarit
Jõgeval, 21.4.2014.