Koostasid: Laine ja Vello Keppart
Fotod: Arne Ader
Härjasilmad
Ilm püsis jätkuvalt jaheda ja sajusena. Sadas peaaegu iga päev. Nädala kõige sajusemaks päevaks kujunes esmaspäev, s.o jaanilaupäev, kui linna idaosas sadas ööpäeva jooksul 16 mm, tuli rahet. Väga sajune oli ka pühapäev. Sooja oli nädala jooksul napilt. Jaanilaupäeva maksimaalseks õhutemperatuuriks mõõdeti ainult 13,5 °C. Jaaniööl langes minimaalne õhutemperatuur kahe kraadini, maapinna lähedal rohul registreeriti nõrka öökülma. Maapinna lähedal rohu kohal mõõdeti nädala kestel külmakraade neljal ööl, taimedeta mulla kohal temperatuur alla nulli ei langenud. Kuna temperatuur oli nii madal, siis hakkasid soojalembesemad kultuurid (aedoad, mais, kurgid, kõrvitsad) muutuma kollakaks, madalamates külmaohtlikes kasvukohtades võisid saada külmakahjustusi.
Põldudel alustas suviraps õitsemist, suviteraviljad pea loomist, talinisupõllud lõpetasid õitsemise, kartulipõldudel toimus pealsete kiire kasv. Vihmad muutsid põllud märjaks ja kultuuride hooldustööd olid takistatud. Kohati oli põldudel näha sügavaid roopaid, suuremate sadude järel jäi tallatud kohtadesse vesi seisma.
Niitudel jätkus kellukate, härjasilmade, hiire- ja seaherneste, ristikute, nõiahamba, madarate, tulikate õitseaeg. Pilku hakkas tee äärtes püüdma oma lillade õitega põdrakanep. Nädala lõpus alustas linnas õitsemist suurelehine pärn, harilik pärn veel ei õitse.
Nõiahammas
Jõgeval, 30.6.2014.