VIDEO: nädalavahetuse pikem lugu
Video salvestas Fleur, LK foorumist
Hallhüljes Halichoerus grypus
Eelmise tormi hakul ilmusid hallhülged lesilasse, aga seda vaid päevaks. Sügis on nuumaaeg, talveks valmistutakse rasvakihti kogudes: täiskasvanud loivalised tarbivad sügisel üle viie kilo kala päevas, sügisräim koguneb kudeeelselt madalike ümbruses parvedesse, on rammus ja maitsev (madalikelt püüdsid kalurid sellist kala vaid räimevõrkudega).
Nagu korduvalt räägitud , kannavad isasloomad tumedat ja „daamid“ uhkeldavad laiguliste kasukatega. Kasukalaike võib vaadelda nagu sõrmejälgi inimesel - nad ei kordu.
Tundes kaameraesist randa võib öelda, et keskel nähtava suure, tumeda, jämeda kaelaga ning armilise „hülgepulli“ pikkus võib olla vabalt kolm meetrit ehk siis kaaluga kolmsada kilo. Paremal nähtav „hülgemammi“ on samuti väga suur eksemplar, pikkust kuni paar meetrit, kaaludes kuni paarsada kilo. Hallhülged ongi Läänemere kõige suuremad imetajad.
Täiskasvanuks saavad hallhüljeste emasloomad alates kolmandast – neljandast eluaastast. Isasloomad hiljem ja kas neid ka siis emasloomad omale lähedale lasevad või „hülgepullid“ jõmpsikad oma haaremist, mida kiivalt valvatakse eemale peletavad. Kui tehnika vastu peab saame seda varakevadel jälle näha.
Kaldale koguneti päeva jooksul, video on salvestatud õhtu poolikul ja hommikuks oli rand jälle tühi.
Tänased tormituuled on Saaremaal põhjustanud elektrikatkestusi, usutavalt näeme veebikaamera pilti peatselt.