Kodukakk on meie kakulistest kõige öisema eluviisiga liik.
Kohtamisvõimalused
Kodukakku võib kohata ja kuulda kõikjal kultuurmaastikus ning läänesaartel ka metsamaastikus aastaringselt, kuid parim aeg on selleks varakevadisel aktiivsusperioodil märtsis ja aprillis, kui linnud toovad kuuldavale territooriumihüüde. Hämarikus võib linde näha istumas teeäärsetel postidel või laugjal lennul jahialade – põllud, heinamaad, pargid, metsaservad, taluõued – kohal. Teisest kultuurmaastikus elutsevast kakust – kõrvukrätsust – on kodukakk mõõtmetelt natuke suurem, kuid lühemate ja laiemate tiibadega ning üldjuhul ka tumedama sulestikuga.
Häälitsuste kuulamine
Kodukakud häälitsevad vaiksetel öödel aastaringselt, kuid kuulamiseks on parim aeg märtsi teisel ja aprilli esimesel poolel vahetult peale päikeseloojangut. Tiheda inimasustusega piirkondades elutsevad paarid häälitsevad sageli ka keskööl, kui inimtekkelised hääled (nt autode müra) on vaibunud ja naaberkakud kuulevad paremini üksteise territooriumihüüdeid.
Kõige tüüpilisem kodukaku hüüe on kõlav ja kaugelekostev huu-uh-uh-uh- huuuu. Sageli, eriti pesapaiga läheduses võib kuulda ka õõnsat kuvitt, kuvitt häälitsust, mida teeb sagedamini emaslind. Viimast häälitsust võib kuulda aastaringselt ja mõne paari puhul isegi sagedamini kui eelnevalt kirjeldatud huikamist. Huikamise kõrghetked on märtsis ja aprilli alguses ning sügisel augustis ja septembris. Eesti läänesaartel, kus on leebema kliima ja händkakkude puudumise tõttu rohkem kodukakke, häälitsevad kodukakud aktiivselt juba esimeste hilistalviste sulade aegu.
Linnud alustavad häälitsemist tavaliselt mõnikümmend minutit peale päikeseloojangut. Aktiivselt tehakse häält ka hommikupoole ööd, tund või poolteist enne päikesetõusu. Üksikud linnud häälitsevad ka peale päikesetõusu või juhuslikult isegi mõnel sombuse ilmaga keskpäeval.