Meie imetajate ja lindude „pulmaaegadest“ oleme sagedasti kirjutanud, samuti neid ka järelvaadatavalt näidanud. Tegelikult on see vajalik, et mõista imetajate etoloogiat ja mõista nende tegevuste motiive.
Kui hülgemammad on oma koheselt nägijad pojukesed „ilmale toonud (igaks juhuks tuletan veel meelde, et nende sünnikaal jääb 10 … 12 kilo vahele). Neid toidetakse äärmiselt rammusa emapiimaga, millest pojad saavad ka enamuse eluks vajalikest antikehadest. Imetamine kestab veidi alla kolme nädala ( 17 … 19 päeva), selle ajaga kosuvad hülgepojad 30 … 40 kilo. Suuremad kaamerapildis nähtavad hülgepojad ongi sellised ja „nõuavad kõva häälega“ toitu, mida neile enam ei pakuta.
Nüüd vahetavad hülgepojad valge „titekarva“, lanungo päriskarva vastu – kivide vast hõõrutamine suurematel käib ja nende välimus muutub päev – päevalt tumedamaks. Indiviiditi on väikesed maailmakodanikud päris erinevad: kes läheb vette juba titekarvas, mõni ei taha mereveega tegemist teha omal juba „vuntsid ja habe kasvavad“. On kuidas on, aga kuu, paari jooksul sünnist alates peab neil enesega hakkamasaamine, mille hulka kuulub ka kalastamine selge olema – senikaua saavad nad hakkama organismi kogunenud varuainetega.
Poeginud emashülged indlevad neli nädalat, kuu aega peale poegimist. Nagu kaamerapilt näitab „töllab“ rannas hulgaliselt suuri hülgepulle: tumeda kasukaga, kes endid „tünni kombel“ rannal ringi veeretavad, vajadusel väiksemaid isasloomi eemale peletades. Videos võib hallhüljeste paaritumine tunduda brutaalsena, aga loodus dikteerib, et kõige elujõulisemaid järglasi saab suurte ning võimukate isasloomadega. Mis siis , et kaaluvahe võib olla paarikordne – suurte pullide kaal ulatub kolmesaja kiloni.
Emasloomadel kestab tiinus üksteist kuud, peale sigitamist viis esimest kuud kestab embrüoloogiline diapaus.
Pildi napsas Fleur; LK foorumist
Pildil, keskel näeme võõrutatavat hülgepoega, kelle kasukas hakkab juba laiguliseks kiskuma ja kes päevasel ajal veel häälekalt „toitu mangub“. See peaks olema sama tegelane või siis sama vana tegelane kellest kirjutasime 18 veebruaril, kui veebikaamera töökorda saime: LINK