Koostasid ja pildistasid Laine ja Vello Keppart
Lumekupp õitseb
Ilm oli märtsi alguse kohta väga soe. Nädala algus oli sombune ja sajune. Aegajalt tuli vihma hulka ka lörtsi. Kolmapäeva lõunaks ilm selgines. Sel päeval oli Jõgeval näha vikerkaart. Muld sulas nädala keskpaigaks põldude pinnalt 6-12 sentimeetri sügavuseni üles. Neljapäeva ja reede hommikud olid külmad ja hallased, puudele ja põõsastele tekkis nõrk härmatis. Minimaalne õhutemperatuur langes õhus ligi -5 kraadini, maapinnal veelgi madalamale. Maapind jõudis külmuda hommikuks pinnalt 2-7 sentimeetri sügavuseni ning kahe külmunud kihi (keltsa ja värskelt külmunu) vahele jäi mõnesentimeetrine sula kiht.
Sarapuu emasõis avaneb
Päevad olid külmade ööde järel päikesepaistelised, maksimaalne õhutemperatuur tõusis üle nelja kraadi. Põllud olid päeval pealt vesised, teerajad porised. Laupäeval sadas vihma. Tänu pilvisele taevale temperatuuri kõikumine vähenes, ööd muutusid soojaks. Pühapäev (8. märts) kujunes kogu nädala kõige soojemaks päevaks. Maksimaalne õhutemperatuur tõusis üle 12 kraadi. Seni pole Jõgeval naistepäev veel kunagi varem nii soe olnud, aga kaks päeva hiljem (s.o 10. märtsil) on siin 1961. aastal mõõdetud sooja 13 kraadi.
Pinnasteed on läbimatud
Kelts kadus põldudelt kohati reedeks, kohati aga jäi püsima nädala lõpuni. Kruusateed lagunesid, muutusid pehmeks ja poriseks. Neljapäevaks sulas Jõgeva veskijärvel jääkate, väiksema vooluga Pikkjärve paisjärv ja Palamuse veskijärv on aga jääkaane all.
Esmaspäeval nähti ülelennul kalakajakat. Pühapäeval oli siinkandis näha kiivitajaid lendamas. Aedades õitsevad lumekupud ja lumikellukesed. Sarapuu ja lepaurvad on hakanud venima pikemaks, kuid tolmu veel ei anna. Lepikutes leidub verevaid karikseeni. Metsa-alustes on veel laiguti lund.
Verev karikseen
Jõgeval, 9.3.2015.