MAFF-i fotopäev Lihula mõisas

Tutvustab Heiko Kruusi,MAFFi fotoprogrammi juht
Pildistas Pääro Metsand
 
Raba
 
Vahe liikuva ja liikumatu pildi ülesvõtmise vahel pole olnud kunagi nii õhuke kui praegusel ajal. Seepärast saavad Matsalu loodusfilmide festivali tänavuses fotoprogrammis sõna filmitegijad ja fotograafid jutustavad lugusid. Toome ka pildid internetiavarustest välja suurele ekraanile ja Lihula mõisa seintele.
 
 FOTOPÄEV 19. SEPTEMBRIL LIHULA MÕISAS
 
10.00 – 11.30  Arne Ader ja Urmas Tartes "Eestimaa viis nägu"
Mida enam Eestimaal rännata, seda rohkem saame osa meie looduse erakordsest elurikkusest. Üha selgemini eristuvad siis ka kodumaa looduse viis erinevat nägu: linnurikas ja saareline Lääne-Eesti, kivirikas kaunite jugadega Põhja-Eesti, pea läbimatute soodega Ida-Eesti, künklik-järvesilmaline ja liivakaljuline Lõuna-Eesti ning takkaotsa veel viienda aastaaja poolest kuulus Vahe-Eesti. Eesti maastike näojooni on muidugi palju rohkem – plaanime neid üheskoos veidi lähemalt uurida ja vastata ühtlasi küsimusele, kuis Eestimaa kauneid paiku portreteerida.
vt ka Loodusemehe pildipanga galeriid "Kodumaal rännates": http://www.loodusemees.ee/et/galeriid/kodumaal-rannates
 
12.00  – 13.00 Argo Nurs ja Pääro Metsand "Hiiumaa fotoprojekt"
Loe Hiiumaa fotoprojektist ja selle tegijatest lähemalt fotonäituste lõigus.
 
13.30 – 14.30 Remek Meel "Pilguheit "Emajõe veemaailma" kaadrite taha"
Filmi "Emajõe veemaailm" stsenarist, režissöör ja operaator Remek Meel alustas looduse jäädvustamist fotograafina. Aga kas teadsite, et veemaailma film on suures osas võetud üles fotokaameraga, ja filmi käigus on kasutatud mitmeid uusimaid tehnikaid? Aga tehnikast üksi on vähe: ühe loodusfilmi tegemise juures on oluline mängu ilu ehk siis liikide ja piirkonna tundmine ning läheb tarvis looma moodi sitkust ja kannatust.
 
15.00 – 17.00 Kimmo Ohtonen (Soome) "Töötamine väljaspool mugavustsooni"
Overall ProShop ja Canon kutsuvad dokumentalist Kimmo Ohtonen loengule “Töötamine väljaspool mugavustsooni”. Kimmo kõneleb oma isiklikest Islandil töötamisel saadud kogemustest: kuidas tulla toime võõras kultuuris, kuidas filmida rasketes tingimustes ja mida teha, kui kõik ei lähe nii nagu planeeritud.
Kimmo Ohtonen on töötanud loodusest telefilmide tegijana – saatejuhi, stsenaristi ja režissöörina – nii Suurbritannias kui ka Soomes. Ta on Soome WWF liige. Kimmo on lõpetanud telemeedia eriala Chesteri Kolledžis. Aastal 2014 oli Kimmo kaheksaosalise dokumentaalsarja “Disappearing North“ (YLE) saatejuht ja stenarist. See sari käsitles inimese suheteid Põhjala loodusega. Aastatel 2013-2014 oli ta kümneosalise Soome loodusest jutustava dokumentaalsarja “Into the Wild” (YLE) stsenarist, saatejuht, lavastaja.
 
Pildil Kimmo Ohtonen
 
Fotopäeva jooksul on Lihula mõisas võimalik tutvuda Canoni foto- ja videotehnikaga. Kohal on spetsialistid Eesti ja Soome Canoni esindustest, kes on valmis vastama igasugustele tehnikat puudutavatele küsimustele.
 
 
FOTONÄITUSED:
* LOODUSE AASTA FOTO 2015 PAREMIK (Lihula mõisa aidas)
* PEETER SINK "KALUR"  JA " MINU KODUAIA MAKROMAAILM" (Lihula mõisas)
* ARGONURS JA PÄÄRO METSAND "HIIUMAA FOTOPROJEKT" (Lihula mõisas)
* MIRJAM VARIK "AUTO jÄLJED KUUL" (Lihula mõisa aidas)
* HAAPSALU FOTOKLUBI "LINNURAHVA FOTONÄITUS" (Lihula mõisa aidas)
* ENNU PÕLDMA "LOODUS LÄBI OBJEKTIIVI" (Lihula raamatukogus)
* MIKKO TIITTANEN "VEELINNURAHVAS" (Tallinna loomaaia keskkonnahariduskeskuses)
 
LOODUSE AASTA FOTO võistlus toimus tänavu juba 15. aastat. See on Eesti suurim loodusfotokonkurss, millel osales seekord ligikaudu 1200 autorit, kes saatsid võistlema rohkem kui 9000 pilti.
 
PEETER SINK otsustas pildistamisega tõsisemalt tegelema hakata 2005. aastal. Samal aastal liitus ta Viljandi Fotoklubiga. Vaid aasta hiljem valiti ta selle klubi presidendiks. Peeter juhib klubi tänaseni. Aastate jooksul on Peeter Sink võitnud  auhindu erinevatel fotokonkurssidel, osalenud  näitustel nii kodu- kui ka välismaal.
Fotograafia on tema jaoks hobi ja mõnus meelelahutus. Pildistamise juures Peetril erilisi eelistusi pole. Ta proovib jäädvustada kõike, mis hingele ja silmale midagi pakub. Meeldivat vastukaja on saanud  just ta makropildid. Sellest tulenevalt ka siinne valik. Eraldi on mainimist väärt, et näitusepiltidel olevad lilled ja liblikad on kõik jäädvustatud autori koduaias, maja uksest mitte kaugemal kui 25 meetrit. Jätke mõnes kohas muru pügamata ja te pakute sellega elupaiku putukatele ja silmailu endale!
 
HIIUMAA FOTOPROJEKT on kahe Hiiumaast, selle saare tulevikust ning fotograafiast huvitatud mehe, hetkel juba kaks aastat kestnud koostööprojekt.
Hiiumaa Fotoprojekti eesmärgiks on kuvada seda saart, meretaguse elu isepäisust ja eluolu ka nendele, kes sedavõrd hõivatud igapäevatoimingutega, et ise enam loodusradadele ei satugi. Projekti käigus on tekkinud ja tekkimas pildipank võimaldamaks kodusaare turundamist laiemale vaatajaskonnale. Seeläbi loodetakse elavdada saare majanduselu ja kutsuda Hiiumaale ettevõtlikke inimesi koos põnevate ja loodussõbralike ideedega, et meie järeltulevail põlvedel oleks huvi, põnevust ja tahtmist saarele jääda või tagasi tulla. Tänaseks on leitud toredaid koostööpartnereid saare turismiinfokeskuse, maakonnaportaali ja mitme teise ettevõtmise näol. Üks tegijatest – ARGO NURS – on olnud fotograafaga seotud juba üle kahekümne aasta, teine – PÄÄRO METSAND – käib aga hobipildistaja rada alles neljandat aastat. Seob neid eelkõige lugupidamine selle maanurga eripärase looduse vastu ning hoolimine puhta ja ainulaadse keskonna säilimise pärast.
 
MIRJAM VARIK on Tartu Kõrgema Kunstikooli fotograafia osakonna lõpetanud noor fotokunstnik, kes resideerub Matsalus. Tema fotodel näeme keskkonda nagu ta on-ilustamata.
 
HAAPSALU FOTOKLUBI on tegutsenud 2001. aastast. Aga esimesed teated fotograafide klubilisest tegevusest Haapsalus pärinevad juba 1970. aastatest. Fotoklubi eesmärk on koondada kokku inimesed, kes soovivad arendada end fotograafias, võtta ette ühiseid fotoretki või lihtsalt esitada küsimusi ja saada neile vastuseid. Näitusel saab näha 16 autori töid.


 

EST EN DE ES RU  FORUM

       

Minu looduskalender

Aita teha Looduskalendrit - saada oma tähelepanekud ümbritseva looduse kohta. Vajadusel lisa pilt või video.

Minevik

Looduskalender.ee viidakogu

Teised kaamerad  Videod
Must-toonekure videod Lõuna-Belgiast Kurgede ränne (2008-2010) Korallnarmik (2011)
Linnukaamerad Hollandis Kotkaste ränne (2008-2010) Kure TV (2011)
  Raivo rännakud (2007) Kure TV 2 (2011)
  Tooni rännakud (2007) Merikotka TV (2010-2011)
 
 
    Konnakotka-TV (2009-2011)
    Seire-TV (2009)
    Kure-TV (2009)
    Talvine kotka-TV (2008)
    Sea-TV (2008-2009)