Paigalind - musträstas

Foto: Arne Ader
 
Musträstas.
 
Musträstast (Turdus merula) on nädala jagu nähtud metsakaameratest toiduplatsidel liikumas. Ta saab praegu hästi hakkama – on endale hea söögikoha leidnud.
Osad rästad jäävadki meile talvituma. Nemad võivad ka üllatada imekauni lauluga kesk hilistalve, kui päikselised sulailmad noka lahti meelitavad. Varakevade pakase saabudes jäävad aga linnukesed taas mõneks ajaks vait.
Üldiselt on musträstas  peidulise eluviisiga ja seltsingutesse ei kipu. Aga kuuldav on ta alati, kui pesitsushooaeg saabub– inimasustuse läheduses puistutes ja pargipuudel tunneb ta end koduselt.
Pange tähele, et musträsta tumepruunikat emaslindu võib kogemata segi ajada hallrästaga – linnuga, kes ka meil talvitub. Hallrästast räägime põhjalikumalt siis, kui kevad edeneb.


 

EST EN DE ES RU  FORUM

       

Minu looduskalender

Aita teha Looduskalendrit - saada oma tähelepanekud ümbritseva looduse kohta. Vajadusel lisa pilt või video.

Minevik

Looduskalender.ee viidakogu

Teised kaamerad  Videod
Must-toonekure videod Lõuna-Belgiast Kurgede ränne (2008-2010) Korallnarmik (2011)
Linnukaamerad Hollandis Kotkaste ränne (2008-2010) Kure TV (2011)
  Raivo rännakud (2007) Kure TV 2 (2011)
  Tooni rännakud (2007) Merikotka TV (2010-2011)
 
 
    Konnakotka-TV (2009-2011)
    Seire-TV (2009)
    Kure-TV (2009)
    Talvine kotka-TV (2008)
    Sea-TV (2008-2009)