11. nädal: Läänetsüklonid tõid kevade alguseks (20.03) kevadilma.
16. -17. märtsil liikusid üle Eesti üksteise järel külmas loodevoolus saabuvad madalrõhulohud ja kõrgrõhuharjad. Nädala öine miinimum mõõdeti 17.13 Jõhvis: -24,6 °C, saarte läänerannikul oli tunduvalt soojem (-3..-5 ºC). Päevasel ajal esines lumehooge ning loodetuule iilid ulatusid madalrõhulohkude ümbruses 12-17 m/s. Õhutemperatuur püsis miinuspoolel (0..-9 ºC).
Neljapäeval (18.03) jõudis Eestisse aga lääne poolt niiske ning tunduvalt soojema õhuga madalrõhulohk ning iiliti 17 m/s puhuv lõunakaare tuul tõstis õhutemperatuuri päeval -1..+ 3 ºC-ni.
Laupäeval (20.03) liikus niiskes ja soojas läänevoolus üle Eesti järgmine madalrõhulohk: kõikjal tibutas vihma (ka öösel). Lõunakaare tuul ulatus kuni 16 m/s ning isegi öine õhutemperatuur jäi valdavalt plusspoolele (0..+3 °C). Päev tõi selgimisi ning tuulisele ilmale vaatamata oli õhusooja 2..8 °C. Nii saabus kalendrikevad.
Pühapäeva (21.03) öösel oli Eesti kohal vaiksema ilmaga kõrgrõhuhari ja öine õhutemperatuur langes miinuspoolele. Lõuna-Eestis püsisid plusskraadid (kuni +2 °C). Hommikuse udu hajudes tõusis õhutemperatuur +1...+7 °C-ni ja kus päike ennast näitas oli sooja ligi 10 °C. Nädala maksimum mõõdeti Võrus: +9,5 °C. Merelt lähenes samal ajal juba uus madalrõhkkond ning keskpäeval hakkas saartest alates vihma sadama. Õhtul, kui tsüklon Lääne-Eesti kohale jõudis, asendus vihm tänu külmale põhjatuulele Põhja-Eestis lörtsi ja lumega.
Looduskalender.ee
Kevadtalvel vaatame ikka saabunud sulisõpru, kuigi ränduritele oli meie paks lumikate kindlasti üllatuseks.
Lõunakaarte tuuled soodustasid rändurite saabumist. Koos kalendrikevade saabumisega olid kohal nii kuldnokkade kui põldlõokeste salgad. Kajakaid oli rannikul ja sisemaal lisaks talvitujatele lisaks saabunud. Õõnetuvisid nähti ja allikaliste jõgede ülemjooksudel toimetasid hallhaigrud.
Merikotka paaril, Lindal ja Suvevil oli pesa esimene muna 21. märtsil.