Koostas: Ele Pedassaar
Palavus ja äike jäid Eestist lõuna poole, selle asemel ähvardasid taimi paar külma ööd.
Mai viimane päev (31.05) tõi kõrgrõhuvööndi all Eestisse vaikse, uduse ja jaheda (sisemaal kohati sooja veidi alla 2 °C) öö. Päeval tugevnes aga Poolast kirdesse liikuva madalrõhkkonna ees põhja- ja kirdetuul 10-14 m/s. Sadu jõudis kohale lastekaitsepäeval, 1. juunil ning häiris eelkõige Lõuna - ja Lääne - Eestit. Põhjarannikule ja kirdenurka jõudis vihm alles hilisõhtuks. Kõige enam sadas 1. juunil vihma Pärnus: ligi 13 mm.
Kolmapäeval (2.06) oli Ukraina, Valgevene ja Poola piiril näha ühinemas uut madalrõhuala, mille põhjaservas sadas Lätis-Leedus tugevat äikesevihma ning õhutemperatuur tõusis jõudsalt üle 25 °C. Meie jäime sellest soojast küll ilma, õnneks ka äikesest. Eesti nädala kõige soojem õhutemperatuur mõõdeti 3.06. Türil: 23,8 °C.
Nädala teises pooles laienes Lääne-Euroopast üle Skandinaavia Baltimaade kohale kõrgrõhuala, mille ees pöördus tuul loodesse, tugevnes mandril 12-15 ning saartel kuni 19 m/s. Selgineva taeva all oli külmem õhk kiire põhjast tulema. Kui reedel (4.06) mõõdeti veel Valgas sooja ligi 21 °C, siis laupäevane (5.06) päevamaksimum jäi 18 °C piirile.
Pühapäeva (6.06) öösel levis Eesti kohale Poolast kõrgrõhuhari, ilm selgines ja tuul nõrgenes. Nädala kõige külmem öö mõõdeti Kuusikul -0,3 °C, maapinnal oli mitmel pool nõrka öökülma. Päeval liikus merelt üle Eesti itta väheaktiivne madalrõhulohk ühes kergete hoovihmapilvedega. Tuul pöördus lõunakaarde ning ilm soojenes veidi.
Öine temperatuur jäi suuremalt jaolt nädala lõikes 4 ja 12 °C vahele, sajusel 2. juunil oli Lõuna-Eestis sooja 15 °C. Päevasel ajal oli sooja 13 kuni 20 °C, rannikul kohati 10 °C, Lõuna- ja Ida-Eestis tõusis õhutemperatuur paar kraadi üle 20.
Temperatuur veekogudes.
Sisevetes oli sooja 11 kuni 16, Lõuna-Eestis mõnel pool kuni 18 °C.
Merevesi püsis jahedam (11 kuni 12 °C) põhjarannikul, mandri ja saarte vahel oli sooja 13 kuni 14 °C.