VIDEO: nendest keda väga ei armastata

Eingereicht von Looduskalender - Don, 13.07.2017 - 14.14
Autorid

Video Kalle Pihelgas

Fotod Arne Ader

 

Textkörper

 

Kormoran ehk karbas          Phalacrocorax carbo

 

Kormoranid saavad täiskasvanuks ehk alustavad pesitsemast kolmandal või neljandal eluaastal. Nende pesitsusaeg sõltub toidu olemasolust ja võib alata veel juunikuus. Pojadki on pesas erineva suurusega sest emaslind muneb paari, kolme päevaste vahedega, aga haudumisega alustavad vanalinnud pärast esimese muna munemist. Meil ainsad pesitsevad linnud, kes hauvad poegi jalgade peal sest need on soojad ja umbes kuu aega haudumine kestab (sellest juba tuleval aastal, kui head pildimaterjali lisandub).

Koorumisest alates toidavad vanalinnud poegi endi poolt seeditud toiduga. Püütud kaladega pesaelu lõpupoole. Üle pooleteise kuu vanused karbased saavad lennuvõimelisteks, aga sõltuvus vanalindudest kestab veel pea kuu aega.

Merel näeme vanalinde koos noorlindudega. Viimaste sulestik on pruunim ja kõhualune heledam – märkab päris kaugetel kividel istuvatel lindudel.

Kormoranid

Kormoranid

 

Kormoranid bretšal. Põõsaspea neem

Kormoranid bretšal. Põõsaspea neem

Pärast kalastamist kuivatatakse märgunud sulgi.

Tags

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite, um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere informationen“.