Ettevaatlik sokk

Eingereicht von Looduskalender - Mi., 03.10.2018 - 09.09
Autorid

Jutt ja video Ahto Täpsi

Bild
Sokk
Textkörper

Sokk

 

Metskits ehk kaber         Capreolus capreolus

 

Üleeile käisin Tartumaal Uhti külas metsas. Ilm oli selline kena pilvealune ja vahepeal näitas ka päikest. Metsa serval oli selline paras rupsik, tarnamättad mille vahel kasvamas paju ja angervaks. Märjema aastaga oleks seal saapad vett täis saanud. Igatahes oli tegemist kohaga, mida väldiks ka tavaline loodust armastav inimene. No vot, ja seal patsikus istus sokk.

Ainult peanupp vilksatas vahe,l kui ta kõrgemalt oksi haaras. Peas ilus sarvekroon viitas korralikule loomale. Kaval ja ettevaatlik pidi see sokk igatahes olema, ei läinud riskima, natukese maad eemal oli värske ädal kus mahlakat rohtu külluses kuid varjetingimused puudusid. Nii ta seal näkitseski ja sain teda jälgida oma 20 minutit, tavaliselt näeb korraks vaid selliste tarkade loomade minemajooksvat tagumikku, kui nad sedagi tahavad näidata. Selline lugu siis Uhti külas ja Tartumaal ja kui ta ära pole jooksnud, võib-olla näkitseb ta seal siiamaani...

 

Tags

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.