VIDEO: kes toksib see leiab

Eingereicht von Looduskalender - Do., 06.06.2019 - 10.10
Autorid

Video salvestas Ahto Täpsi

Foto Arne Ader

 

Laanerähni isaslind toimetamas

Textkörper

 

Laanerähn ehk kolmvarvas-rähn           Picoides tridactylus

 

Laanerähnid on looduslikemate metsade asukad, kuigi peale kuusikute võib kohata vahel ka mujal, aga kuuski peab sellises metsas kindlasti kasvamas.

Pesitsetakse enamalt jaolt looduskaitsealadel või raskendatud ligipääsuga metsades, kus metsamasinate liikumine raskendatud. Majandusmetsades puuduvad laanerähnidel pesitsusvõimalused ja napib ka toitu.

Laanerähnid pesitsevad ja meil pesitsejate arvukuset võiksime hinnata veel üle kolmele tuhandele paarile. Rähnipojad kooruvad maikuu lõpus.  

Laanerähnid kuuluvad omaette „kolmevarbaliste“ perekonda - teistel rähnidel on varbaid neli.

Oleme harjunud, et rähnide sulestikus võib märgata punast (v.a. väike-kirjurähni emaslinnul), aga kolmvarvastel puudub punane värv sulestikus sootuks.

Laanerähn

Laanerähn ( www.loodusemees.ee)

Isaslinnu pealael märkame kollast „mütsi“, emaslinnu musta-valgekirju pea sulandub kokku linnu sulestikuga.

Keskmise suurusega laanerähnil on pikkust kuni veerand meetrit, kaal jääb alla saja grammi. Tumedast sulestikust eraldub hele seljatriip, põskedel märkame musti vööte. Lindude külgede- ja rinnasulestikku kirjavad pikivöödid.

Tags

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.