Vaatame Eesti loodusrekordeid - XIV osa

Eingereicht von Looduskalender - Fr., 22.11.2019 - 09.09
Autorid

Rekordite rubriiki koostab Marek Vahula

Fotod Arne Ader

Bild
Neeruti mõisa allee.
Textkörper

Neeruti mõisa allee. Foto VikipeediA

Rekord nr. 55. Unikaalne Neeruti mõisa allee.

Neeruti mõisa vahtra allee on mõlemalt poolt kaherealine, mis on ise unikaalne nähtus. Allee rajati juba mõisnike ajastul.

Joaveski juga. Loobu jõgi, Lahemaa

Joaveski juga. Loobu jõgi, Lahemaa ( www.loodusemees.ee )

Rekord nr. 56. Unikaalne Joaveski joastik.

Mitme, kuue astanguga juga sub Harkumaa kirdenurgas, Joaveski külas, Loobu jõel. Astanguliseks kujundati ta inimese poolt, kes sealt paekivi murdis ja endine juga oli nelja meetri kõrgune.

Hiidämblik

Hiidämblik ( www.loodusemees.ee )

Rekord nr. 57. Hiidämblik

Aapo Ilves kirjutas :“Vähemalt 9 cm "siruulatusega"  hiidämblik (Dolomedes fimbriatus)  jäi minu nutitelefoni objektiivi ette Põlvamaal Mikitamäe vallas Beresje umbjärvel 2016. aasta kolmekümnendal mail. Ämblik oli targalt ja viisakalt sättinud enda täpselt järvepõhjas lebava telliskivi kohale ja tänu sellele saabki tema suurust määrata. 12 sentimeetrilise laiusega kivi on ämblikust mitte rohkem kui paari sentimeetri sügavusel, mistap puudub ka märkimisväärne optiline moonutus. Nii suure hiidämbliku kohta pole ma seni kusagilt märkimist leidnud, kirjutatakse seitsmest sentimeetrist, mitte enamast. Ämbliku all on näha ka üks päris kopsakas tigu, aga temal on rekordini ilmselt veel veidi kosumist vaja.

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.