Päevaliblikalood - põualiblikas

Autorid

Fotod Arne Ader

Põualiblikas

Põualiblikas

Textkörper

 

Põualiblikas      Aporia crataegi

 

Põualiblikate lennuaeg algab tavaliselt juunikuu esimeses pooles, kestes juulikuu keskpaigani. Põhjarannikul ilmusid põualiblikapaarid välja külmalaine lõppedes – pühapäeval.

Põualiblikad talvitusid röövikutena ja valmikud on tähelepandavalt suure, umbes kuuesentimeetrise tiibade siruulatusega, hõlpsalt määratavad ning sugupooled on sarnase välimikuga.

Põualiblikate valgelt läbikumavatel üla- ja alatiibadel näeme kontrastselt musti tiivasooni ning sama värvi tiivanarmaid. Esitiibade tipud pooleldi läbipaistvad, tiibade üla- ja alakülg sarnased. Lennupildis jäetakse vaikse ilmaga paar tiivalööki vahele, et  rahulikult õhus hõljuda – selle järgi juba eemalt äratuntavad „valgete liblikate“ hulgast.

Pinnaseteede lompide äärde nn „joogikohtadele“ võib neid vahel koguneda kümnete kaupa – head kohad nii vaatlemiseks, kui pildistamiseks.

Liblikate märkamist peeti muistsetest aegadest alates „endeliseks“. Põualiblikad on kuulutanud nii head õnne... , kui vaevalist elu ennustanud.

Kuna putukamürkide kasutamine väljaspool põllumajanduspiirkondi on meil tunduvalt vähenenud, siis põualiblikate arvukus ongi paiguti suurenenud - seega soodustanud liblikatele õnnelikumat elu.

020609aa035

Paarituvad põualiblikad sõnajalal

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.