Rasvatihase pesakastist kostuv sisin ei pruugi tähendada madu

Eingereicht von Looduskalender - Mo., 18.05.2020 - 09.09
Autorid

Linnuvaatleja uudis, www.linnuvaatleja.ee

Video salvestas Shanta, LK foorumist

Textkörper

Rasvatihase pesakaamerast on mitmel korral olnud võimalik jälgida, kuidas hauduv emaslind pesa aeg-ajalt uudistamas käiva kuldnoka peale valjult susiseb ja tiibadega rapsib.

Arvatakse, et susina eesmärk on kiskjat ehmatada. Susisev häälitsus (hissing) algab kähisevalt ja lõpeb ššš-häälitsusega. Sageli lööb emaslind susina lõppedes ka sabasuled ning tiivad järsult laiali, et selliselt sissetungijat veelgi ehmatada. Häälitsus on sarnane mao susinale või nirgi hoiatushäälitsusele ning see peaks võimalikke kiskjaid peletama või ehmatama sedavõrd, et emaslinnul tekib võimalus õõnsusest põgeneda enne, kui kiskja end koguda jõuab. Täpsemalt saab lugeda rasvatihase aastal ilmunud teadusuudisest: Susisemisega võib rasvatihane päästa oma elu.

Kuid kaugeltki mitte kõik rasvatihased ei susise vaenlase peale – suur osa rasvatihastest ootavad hoopis rahulikult kiskja lahkumist. Uuringud näitavad, et susisemine sõltub rasvatihase iseloomust ja on selgunud, et rahulikud linnud pesitsevad edukamalt. Täpsemalt loe siit: Närvilisel rasvatihasel on vähem poegi.

Tänahommikune veebikaamera pilt

Saaremaal asuvasse kaameraga pesakasti munes emaslind viimase, kümnenda muna 7. mail ning seejärel asus ta kohe ka hauduma.

Saaremaal asuvasse kaameraga pesakasti munes emaslind viimase, kümnenda muna 7. mail ning seejärel asus ta kohe ka hauduma.

Haudumine kestab 12-14 päeva. Poegade koorumist võib oodata 18.-20. mai paiku.

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.