Hülgepullidel on ooteaeg

Eingereicht von Looduskalender - Mo., 15.02.2021 - 13.13
Autorid

Veebikaamera kuvatõmmis Fleur, LK foorumist

Bild
Hülgepullid ootavad „oma aega“, vanemad ja kogenenumad poegimiskolooniale lähemal, teised aupaklikus kauguses oma võimalust noolimas
Textkörper

Hülgepullid ootavad „oma aega“, vanemad ja kogenenumad poegimiskolooniale lähemal, teised aupaklikus kauguses oma võimalust noolimas

 

Hallhüljes        Halichoerus grypus

 

Täna, homme saavad esimestena ilmavalgust näinud hülgepojad kümne päevasteks. Emashülged imetavad neid kuni kolm nädalat või veidi vähem ja samal ajal algab neil ka innaaeg, mida hülgepullid kannatamatult passivad, et hülgeaastasse anda oma panus.

Täiskasvanud isaste hallhüljeste kasukas on emasloomadega võrreldes ühtlaselt tumedam ja kaela piirkonnas märkame neil nahavolte. Vanade pullide kaal võib küündida kolmesaja kiloni ja suurtel emasloomadel jääb sellest kaalust puudu poolsada kilo, noorematel kuni sadakakskümmend.

Laulise kasukaga emasloomad saavutavad suguküpsuse nelja, viie aasta vanuses ja on nn tulusigijad, tuues seejärel igal aastal ilmale ühe hülgepoja.

Kuigi isasloomad saavad suguvõimeliseks umbes samal ajal emashüljestega, siis sotsiaalne küpsus ja võimekus avaldub neil kusagil kümnendal eluaastal, kui mõni juhus teisiti ei taha.

Tänavu on meil põhjust arutleda ka jääl sigivatest hallhüljestest, aga seda juba lähiajal.

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.