Pakane ja muutlik talveilm

Eingereicht von Looduskalender - Do., 18.02.2021 - 14.42
Autorid

Veebikaamera kuvatõmmis IceAge, LK foorumist

Bild
Hallhülged, merikotkad, merejää tekkimine ja liikumine
Textkörper

Hallhülged, merikotkad, merejää tekkimine ja liikumine

Pakaselised ööd, mandril oli öösel paiguti kuni 30 külmakraadi. Ka homme särab päeval päike, mis külmakraade poole võrra öisega võrreldes kahandab. Muuhulgas homme vahetub kuu faas.

Hülgerannal oli täna varahommikul Saaremaa lääneküljel kuusteist külmakraadi, päeval näitab kraadiklaas poole vähemat. Veetemperatuur on 0,3-ga miinuses ja huvitav on jälgida jää teket ning liikumist.

Aga ega see ei tähenda, et ilm veebikaamera ees soojem oleks, sest päeval 10.m/s tõusnud lõunatuulega lisandub tuulekülm ehk tunnetuslikku pakast võib seal olla pea paarkümmend kraadi.

Pühapäeval saabub üle Läänemere madalrõhkkonna serv, mis toob endaga kaasa lumesaju ja võib ka tuisata. Päeva jooksul asendub lumi lörtsiga võib tulla isegi vihma kergete soojakraadidega, mis omakorda tähendab jäidet või suisa jäätumist.

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.