Ornitoloogid ootavad teateid kuldnokkade korduvpesitsustest

Eingereicht von Looduskalender - Mi., 09.06.2021 - 12.12
Autorid

EOÜ palub teavitada

Veebikaamera kuvatõmmis IceAge, LK foorumist

Bild
pesa
Textkörper

 

Kuldnokk       Sturnus vulgaris

 

Eesti Ornitoloogiaühing palub inimestel jälgida oma aedades olevaid kuldnoka pesakaste ja teada anda sel aastal teist korda pesitsevatest kuldnokkadest.

Praeguseks, juuni esimese nädala lõpuks on kuldnokapojad valdavast osast pesadest välja lennanud ning erinevalt mitmetest teistest varakult saabuvatest ja pesitsema asuvatest värvulistest (näiteks metsvindist, musträstast) tuleb kuldnokal teise kurna munemist sama aasta kevadel-suvel Eestis ette harva. Samas on Lääne-Euroopas aga kuldnokkadel suve jooksul kahe pesakonna üleskasvatamine pigem valdav.

Kuna ornitoloogidel ei ole senini teada, kui sageli – ja kas üldse – võtavad siiski ka Eestis pesitsevad kuldnokad pesitsushooajal teise kurna munemise ette, paluvad nad kõikide tähelepanelike linnuvaatlejate ja aiapidajate abi.

Hea linnuhuviline! Palun teata Eesti Ornitoloogiaühingule, kui sinu aias olevas pesakastis pesitseb kuldnokk sel aastal ka teist korda. Teise kurna poegi võib järjest valjeneva sidinaga toitu mangumas kuulda juuni lõpus – juuli alguses. Pane oma tähelepanekud teistkordse pesitsemise kohta täpselt kirja, kui võimalik, lisa foto, mis kinnitab sinu tähelepaneku tõesust, ning saada andmed e-posti aadressil:

margus.ots@eoy.ee

Ootame Teie teateid ka varasematest korduvpesitsustest.

Lisateave:
Margus Ots, kuldnoka aasta koordinaator
margus.ots@eoy.ee
eoy.ee/kuldnokk

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.