Ornitoloogid ootavad teateid kuldnokkade korduvpesitsustest

Submitted by Looduskalender on Wed, 09.06.2021 - 12:12
Autorid

EOÜ palub teavitada

Veebikaamera kuvatõmmis IceAge, LK foorumist

Image
pesa
Body

 

Kuldnokk       Sturnus vulgaris

 

Eesti Ornitoloogiaühing palub inimestel jälgida oma aedades olevaid kuldnoka pesakaste ja teada anda sel aastal teist korda pesitsevatest kuldnokkadest.

Praeguseks, juuni esimese nädala lõpuks on kuldnokapojad valdavast osast pesadest välja lennanud ning erinevalt mitmetest teistest varakult saabuvatest ja pesitsema asuvatest värvulistest (näiteks metsvindist, musträstast) tuleb kuldnokal teise kurna munemist sama aasta kevadel-suvel Eestis ette harva. Samas on Lääne-Euroopas aga kuldnokkadel suve jooksul kahe pesakonna üleskasvatamine pigem valdav.

Kuna ornitoloogidel ei ole senini teada, kui sageli – ja kas üldse – võtavad siiski ka Eestis pesitsevad kuldnokad pesitsushooajal teise kurna munemise ette, paluvad nad kõikide tähelepanelike linnuvaatlejate ja aiapidajate abi.

Hea linnuhuviline! Palun teata Eesti Ornitoloogiaühingule, kui sinu aias olevas pesakastis pesitseb kuldnokk sel aastal ka teist korda. Teise kurna poegi võib järjest valjeneva sidinaga toitu mangumas kuulda juuni lõpus – juuli alguses. Pane oma tähelepanekud teistkordse pesitsemise kohta täpselt kirja, kui võimalik, lisa foto, mis kinnitab sinu tähelepaneku tõesust, ning saada andmed e-posti aadressil:

margus.ots@eoy.ee

Ootame Teie teateid ka varasematest korduvpesitsustest.

Lisateave:
Margus Ots, kuldnoka aasta koordinaator
margus.ots@eoy.ee
eoy.ee/kuldnokk

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.

We also use analytics & advertising services. To opt-out click for more information.