PIKK VIDEO: linnukevade ootel

Submitted by Looduskalender on Sat, 02.03.2024 - 11:11
Autorid

Video salvestas Karl Adami

Image
Pöialpoiss
Body

Pöialpoiss

Kuulete ja näete kelle ootel oleme: pöialpoisid, lääne-pöialpoisid, talvikesed, võsaraadid, käblikud, punarinnad, ööbikud, võsa- ja jõgi-ritsiklinnud, laulurästad, aed- ning mustpea-põõsalinnud, viimastena väike-lehelinnud.

Loodame, et saame linnukevade edenedes saabujaid lähemalt tutvustada ja seda koos videomaterjaliga.

Eesti metsalinnud. Laululinnud

Eesti metsalinnud. Laululinnud

Mets kui mitmetahuline ja vägagi elurikas keskkond võib üllatada ja panna iga käiguga üha enam tundma, kui vähe võib tegelikult sealseid seoseid hoomata. On ju meie metsad koduks ligemale kahekümnele tuhandele liigile. Metsalindudega, keda on olenevalt määratlusest saja kümne liigi kanti, on nende suuruse ja häälekuse tõttu hõlpsam tutvust teha kui näiteks pisikeste mardikalistega.

Sellesse raamatusse on autor koondanud neljakümnekuue meie metsades pesitseva laululinnu kirjeldused, elupaigaeelistused, aastate jooksul kogunenud tähelepanekud tiivuliste omavahelistest suhetest ja pereelust. Tekste saadab suur hulk fotodele püütud hetki, mille saamiseks on autoril tulnud sumbata nii põlvini ulatuvas lumes kui kuulata sääseemandate hiliskevadisi meelitusi. Mõne metsalinnu nägemiseks ja kuulmiseks tuleb vaid metsa põigata. Käsitletud metsalindude seas leidub neid, kes saaksid hakkama ka parkides või suuremates aedades, ja neidki, kellele sobivad elupaigaks üksnes metsad.

Tutvu raamatu sisuga: LINK

Karl Adami linnukevadeks sobiva raamatu Eesti metsalinnud. Laululinnud andis välja kirjastus Varrak.

Tags

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.

We also use analytics & advertising services. To opt-out click for more information.