Uus pesakast rändelt saabuvatele must-kärbsenäppidele

Enviado por Looduskalender el Lun, 03/05/2021 - 10:10
Autorid

Linnuvaatleja annab teada

Imagen
Uus pesakast rändelt saabuvatele must-kärbsenäppidele
Cuerpo

Vaatamata mitte väga soojale kevade algusele on esimesed must-kärbsenäpid Aafrikas asuvatelt talvitusaladelt Eestisse jõudnud ning asunud otsima pesitsuskohta. Must-kärbsenäpp pesitseb nii metsas, pargis kui ka koduaias, tehes pesa kas puuõõnde, kuid meelsasti ka pesakasti. 

Kas Sinu aias olevatest pesakastidest on mõni ka kärbsenäppidele jäänud või on kõik juba varem pesitsema asunud rasvatihaste ja põldvarblaste asustatud? Maikuus toimuvad pesapaikade pärast lindude vahel ägedad kaklused, mille käigus ajab kasvult väiksem must-kärbsenäpp pesaõõnsusest või pesakastist juba pesitsema asunud rasvatihase sageli välja ning ehitab oma pesa sinna peale. Kuid juhtub sedagi, et rasvatihane kaitseb oma pesa raevukalt ning sissetungija kaotab oma elu. Olen ise leidnud ühest pesakastist rasvatihase pesa servalt lausa kaks surnud must-kärbsenäppi. 

Et ka peagi pesitsema asuvatel must-kärbsenäppidel oleks pesitsuskoht olemas, pane ka just neile mõni uus pesakast üles. Pesakasti või pesakasti valmistamise komplekti must-kärbsenäpile saad osta Linnuvaatlejalt, kuid saadaval on ka kuldnoka, rasvatihase, varblase ja piiritaja tüüpi pesakastid. Pesakasti paigaldamiseks ei ole paremat või halvemat aega – pesakasti võib üles panna ükskõik millisel aastaajal, ka sügisel või talvel.

Uuri täpsemalt linnuvaatleja.ee/pesakastid.

Ilusat linnukevadet!

Margus Ots

linnuvaatleja.ee

Etiquetas

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.

We also use analytics & advertising services. To opt-out click for more information.