Metsvindid rändavad

Enviado por Looduskalender el Sáb, 25/09/2021 - 08:08
Autorid

Fotod Arne Ader

Metsvindid rändel

Metsvindid rändel ( www.loodusemees.ee )

Cuerpo

 

Metsvint       Fringilla coelebs

 

Metsades võime kohata sõbralikult toimetavate metsvintide salku. Linnuseltsingutes ei märka me nende tegutsedes mingit omavahelisi „nagistamisi“ nagu paljudes teistes värvuliste seltsingus.

Ränne toimub päevasel ajal: põhiränne jääb oktoobrisse, aga metsvinte näeme isegi detsembris ja vähearvukalt jäädakse ka talvituma. Kus me neid siis talvisel ajal kohata võime? Eks muidugi talilindude toidumajade ümbruses ja sagedamini veidi soojemas Lääne-Eestis.

Metsvintide sulestik on kevadisega võrreldes muidugi tagasihoidlikumates toonides, aga mõlemal tiival on kaks laia valget vööti ja olgu milline aastaaeg tahes need torkavad kaugelt silma.

Emaslinnud on tagasihoidlikult rohekaspruunid ja sarnased näevad välja ka tänavused noorlinnud. Nokk lühike ja kooniline, isaslindudel valkjas, tumeda tipuga, emaslindudel pruun. Pruunikad on ka lindude jalad.

Putuktoidulised oldi pesitsuse ajal, nendega toideti kiiresti kasvavat järelkasvu. Talveks minnakse üle seemnetoidule, nakitsetakse kõrtelt seemneid ja süüakse marju, kui neid kusagile veel jäänud on.

Metsvint

Metsvint

Metsvintide vaatlused: LINK

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.

We also use analytics & advertising services. To opt-out click for more information.