Metsvindid rändavad

Опубликовано Looduskalender - сб, 09/25/2021 - 08:08
Autorid

Fotod Arne Ader

Metsvindid rändel

Metsvindid rändel ( www.loodusemees.ee )

Содержимое

 

Metsvint       Fringilla coelebs

 

Metsades võime kohata sõbralikult toimetavate metsvintide salku. Linnuseltsingutes ei märka me nende tegutsedes mingit omavahelisi „nagistamisi“ nagu paljudes teistes värvuliste seltsingus.

Ränne toimub päevasel ajal: põhiränne jääb oktoobrisse, aga metsvinte näeme isegi detsembris ja vähearvukalt jäädakse ka talvituma. Kus me neid siis talvisel ajal kohata võime? Eks muidugi talilindude toidumajade ümbruses ja sagedamini veidi soojemas Lääne-Eestis.

Metsvintide sulestik on kevadisega võrreldes muidugi tagasihoidlikumates toonides, aga mõlemal tiival on kaks laia valget vööti ja olgu milline aastaaeg tahes need torkavad kaugelt silma.

Emaslinnud on tagasihoidlikult rohekaspruunid ja sarnased näevad välja ka tänavused noorlinnud. Nokk lühike ja kooniline, isaslindudel valkjas, tumeda tipuga, emaslindudel pruun. Pruunikad on ka lindude jalad.

Putuktoidulised oldi pesitsuse ajal, nendega toideti kiiresti kasvavat järelkasvu. Talveks minnakse üle seemnetoidule, nakitsetakse kõrtelt seemneid ja süüakse marju, kui neid kusagile veel jäänud on.

Metsvint

Metsvint

Metsvintide vaatlused: LINK

На своей веб-странице мы используем cookie-файлы для поддержания технической функции и улучшения опыта пользования.

Также мы пользуемся аналитикой данных и рекламными услугами.