Metsvindid rändavad

Eingereicht von Looduskalender - Sa., 25.09.2021 - 08.08
Autorid

Fotod Arne Ader

Metsvindid rändel

Metsvindid rändel ( www.loodusemees.ee )

Textkörper

 

Metsvint       Fringilla coelebs

 

Metsades võime kohata sõbralikult toimetavate metsvintide salku. Linnuseltsingutes ei märka me nende tegutsedes mingit omavahelisi „nagistamisi“ nagu paljudes teistes värvuliste seltsingus.

Ränne toimub päevasel ajal: põhiränne jääb oktoobrisse, aga metsvinte näeme isegi detsembris ja vähearvukalt jäädakse ka talvituma. Kus me neid siis talvisel ajal kohata võime? Eks muidugi talilindude toidumajade ümbruses ja sagedamini veidi soojemas Lääne-Eestis.

Metsvintide sulestik on kevadisega võrreldes muidugi tagasihoidlikumates toonides, aga mõlemal tiival on kaks laia valget vööti ja olgu milline aastaaeg tahes need torkavad kaugelt silma.

Emaslinnud on tagasihoidlikult rohekaspruunid ja sarnased näevad välja ka tänavused noorlinnud. Nokk lühike ja kooniline, isaslindudel valkjas, tumeda tipuga, emaslindudel pruun. Pruunikad on ka lindude jalad.

Putuktoidulised oldi pesitsuse ajal, nendega toideti kiiresti kasvavat järelkasvu. Talveks minnakse üle seemnetoidule, nakitsetakse kõrtelt seemneid ja süüakse marju, kui neid kusagile veel jäänud on.

Metsvint

Metsvint

Metsvintide vaatlused: LINK

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.