Öökulli akadeemia - rajakaamerate salvestusi ja nende vajalikkusest

Enviado por Looduskalender el Mié, 09/11/2016 - 12:12
Autorid

Loodusmuuseum annab teada

Video aasta looma toimkonnalt

 

Cuerpo

10. novembril on Öökulli akadeemias külas zooloog Peep Männil. Kell 18 algaval kohtumisel vaatame lähemalt seda, millist rolli mängivad rajakaamerad loomade elu tundmaõppimisel ning mida nende abil erinevate liikide kohta teada oleme saanud.

„Ulukite uurijad kasutavad oma töös aina enam automaatselt pildistavaid või filmivaid rajakaameraid,“ juhatab teema sisse Peep Männil. „Sõltuvalt uuritavast objektist paigaldatakse kaameraid kas loomade võimalikele liikumisteedele, pesitsuskohtade juurde või toitumispaikadesse“.

Öökulli akadeemias tuleb juttu mitmest erinevast rajakaamerate abil tehtud uuringust, kus jälgitavateks objektideks on olnud näiteks hunt, šaakal, metssiga, mäger ja metsis, kuid mille käigus on salvestatud ka hulga teiste liikide isendite tegevusi. Lisaks vaatame ka hulga rajakaamerate tehtud salvestisi erinevatest elupaikadest ning kuuleme sinna juurde nende lugusid.

Öökulli akadeemias osalemiseks ei ole vajalik eelnev registreerimine, osaleda saab muuseumipiletiga (3€/5€). Eesti Loodusmuuseum asub Tallinna vanalinnas, aadressil Lai 29a.

Etiquetas

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.

We also use analytics & advertising services. To opt-out click for more information.