VIDEO: talvikesed tuisu ajal

Enviado por Looduskalender el Mié, 17/01/2024 - 08:08
Autorid

Video LK team

Foto Arne Ader

Tuisu eest hoitakse puudel varju

Cuerpo

 

Talvike       Emberiza citrinella

 

Talvikesi märkame omakeskis rahulikult suhtlemas. Inimesi eriti ei peljata ja nii saab vaatleja lindude toimetamisi jälgida päris lähedalt.

Suuremaid talvikeste seltsinguid, sageli isegi parvi, võime näha lennus. Põldudelt või heinamaadelt otsitakse umbrohuseemneid ehk avamaastikul või teede veertes toitudes, kus nad paremini silma hakkavad. Häirimise korral lendab salk teelt mõnele lähedalasuvale puule, põõsale või elektritraatidele ent ohu möödudes naastakse samale kohale.

Talvikesed on külamaastike linnud, aga talvel külastatakse ka talilindude söötmiskohti, kuid seal eelistatakse toituda pigem maapinnale pudisenud seemnetest ja siis võime märgata, et talvikesed liiguvad veidi kohmakalt.

 

Talvike

Talvike ( loodusemees.ee )

Talvikeste selja- ja tiivasulestik paistab pruuni mustavöödiline, päranipiala roostepruun ja rinnasulestikus märkame tumedaid vööte.

Talvikeste värvikus erineb sooti päris oluliselt. Kui isalindude kollane peasulestik on igati silmatorkav, siis emalindude peasulestik paistab tagasihoidlikumana ehk tegelikult paistab kogu sulestik tuhmimana, kuid selgemate pikitriipudega.

Silma hakkab, et tegu on pisikese nokaga värvulistega, aga suhteliselt pika sabaga lindudega. Talvikeste kehapikkust on veidi üle viieteistkümne sentimeetri kolmekümne grammise kehakaalu juures.

Talvikeste vaatlused: LINK

Etiquetas

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.

We also use analytics & advertising services. To opt-out click for more information.