VIDEO: pütipoegade toitmisest

Eingereicht von Looduskalender - Mi., 03.06.2020 - 10.10
Autorid

Video salvestas Biker, LK foorumist

Video: LINK

 

Textkörper

 

Tuttpütt      Podiceps cristatus

 

Nagu vaatajad on märganud toovad vanalinnud poegadele toiduks terveid väikeseid kalu eks tavaliselt selliseid, mis püüdmisel ette juhtuvad ja nende kugistamine pole vahel kõige kergem äsja ilmavalgust näinud pütitibudel.

Sageli pakuvad vanalinnud poegadele sulgi, milleks see?

Tegelikult pisikeste sulgede poegadele toitmine on ka teistel pütiliikidel päris tavaline, kuid pole kindlat teadmist, miks vanalinnud seda teevad? Uurijatel puudub kindel teave, kuid arvatakse, et sulgede söömine aitab kaasa väljaheite tekkele ja võib kaitsta ka maoparasiitide eest.

lisandiks suled! Sulgi süüa on pütlaste seas tavaline. Sageli täidab tervetest ja pooleldi seedunud sulgedest pall peaaegu kogu kõhu. Selle käitumise eesmärk pole kindlalt teada, arvatakse, et see soodustab väljaheite teket ning kaitseb maoparasiitide eest.

Viimaste päevade soojade ilmadega on pilliroog hoogsalt kasvama hakanud, loodetavasti ei hakka nimetatu veebikaamera vaatevälja häirima. Tuuliste ilmadega pole veebikaamera pilt esmaklassilise kvaliteediga sest tuul paneb pillirookõrred liikuma ja kaamera automaatikal on raskusi pildi fokuseerimisega.

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.