Tuttpüttidel koorus neljas poeg

Eingereicht von Looduskalender - Do., 04.06.2020 - 18.10
Autorid

Margus Ots, EOÜ tuttpütiaasta koordinaator

Video salvestas Fleur, LK foorumist

Textkörper

 

Tuttpütt     Podiceps cristatus

 

Tuttpüti kaameraga pesas koorus täna, 4. juunil neljas poeg. Pütipojad on koorunud iga kahe päeva tagant – 29. mail, 31. mail, 2. juunil ja täna, 4. juunil –, sest tuttpütt ka muneb enamasti iga kahe päeva tagant. Hauduma asuvad vanalinnud kohe pärast esimese muna munemist, seega ei kooru pojad korraga, vaid paaripäevaste vahedega. Kokku munes tuttpütt viis muna ning viimane poeg koorub tõenäoliselt hiljemalt 6. juunil.

Praegu saame siiski jälgida vaid kolme tuttpütipoja tegemisi, kuna 31. mail üks poeg kahjuks suri. Kuni kõik pojad on koorunud, toimetab tuttpütipaar pesa juures. Väikseid poegi soojendavad vanalinnud oma seljal tiibade vahel ning pojad on vanalinnu seljal nii pesas kui ka järvel ujudes.

Vanalinnud toidavad poegi peamiselt väikeste kaladega, kuid kaamera vahendusel võib näha, et nii vanalinnud kui ka pojad söövad väikseid udusulgi. Arvatakse, et pütid söövad sulgi seedesüsteemi kaitsmiseks – need aitavad väljutada teravaid kalaluid ning kaitsevad ka maoparasiitide eest.

Tuttpüttidel koorus neljas poeg

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.