Kalakotka pesakaamera 2

Eingereicht von Looduskalender - Mo., 12.04.2021 - 16.21
Autorid

Kotkaklubiwww.kotkas.ee

Textkörper

otsestriim | uudised | foorum

 

Tartumaa pesa (kalakotkas 2) saame vaadata alates 2013. aastast.

Tartumaa kalakotka kaamerapesa ehitasime 2013. aasta talvel alla varisenud looduslikust pesast ca 50 m kaugusele. Kalakotkapaar võttis tehispesa koos kaameraga kohe omaks. Pesa ajalugu saab vaadata „kalakotka kaamerate lehelt”/klubi/kalakotka-kaamera:.

Esimesel kahel aastal pesitses siin isaslind Ilmar, kelle rändeteed saab vaadata rändekaardilt (sügis 2012 ja kevad 2013). Ilmari saatja eemaldasime 2013. aasta suvel. Viimased aastad on pesitsevad kalakotkad olnud enamasti rõngastega, mistõttu nende päritolu ja vanus on hästi teada. Praegune isaslind Ivo (värvirõngas ED) on koorunud 2013. aastal ligi 50 km kaamerapesast põhja pool. Kaamera ees esimesed kuus aastat pesitsenud emaslind Irmat pole me viimastel aastatel enam näinud. Tema asemele tuli 2019. aastal uus emaslind Iiris, kellel rõngaid ei ole. 2020. aastal oli Ivol ja Iirisel kolm muna, kuid koorus kaks poega. Pojad lennuvõimestusid mai ja juuni vahetusel. Augusti lõpul ründas kankull üht kahest pojas, misjärel jäi poeg kadunuks. Ilmselt ta hukkus. Loodetavasti läheb tänavune pesitsus edukamalt.

2021. aasta ülekanne Tartumaa pesast toimub alates 12. aprillist. Esimest muna nägime pesas 15. aprillil, mis on suhteliselt varane pesitsuse algus. Kalakotkaste kurnas on üldjuhul 1-3 muna ning pojad kooruvad mai lõpus. Foorum kajastab kõiki olulisemaid sündmusi. Näiteks leiab sealt pesa külastanud võõrad kalakotkad, kellest mõnede puhul on ka rõngad loetud ning nende päritolu teada.

Pesa juures on kaamera AXIS F41 eraldiseisva sensoriga ja koos Omari tehtud mikrofoniga. Kaamerapilt liigub MikroTik antennide abil lähimasse masti ja sealt Kerneli võrgu kaudu Eestimaa Looduse Fondi serverisse. Kotkaklubi YouTube kanali kaudu jagatakse seda kõigile soovijatele. Soovitame jälgida Kotkaklubi kanalit juhuks kui tehnilistel põhjustel tuleb pesakaamera otseülekanne taaskäivitada, mistõttu võib muutuda ülekande veebiaadress. Kotkaklubi kanalilt leiab ka kõik ülejäänud Eesti kotkaste ja must-toonekure pesakaamerad ning metsisemängu kaamera. Pesalt tuleva ülekande mitteärilistel eesmärkidel kasutamine mujal pole keelatud, aga palume võimalusel sellest meile teada anda (saatke sõnum urmas(ät)kotkas.ee)

Kalakotkakaamerad toimivad autonoomselt ilma välise energia ja andmesideta. Energia tuleb päikeselt, see salvestatakse stabiilsuse saavutamiseks akudesse. Andmed edastatakse WiFi linkide kaudu lairibaühendusega masti. Toetajate abil oleme aastate jooksul saanud ajakohastada tehnikat, et kaamerapilt oleks üha teravam ja parem. Keskkonnainvesteeringute Keskus toetab kaamerate ülespanekut, mahavõtmist ja hooldamist.

Kalakotka pesakaamera meeskond ja toetajad:

Kotkaklubi – pesaga seonduv, kaamera paigaldus ja info jagamine
Beta-Grupp OÜ – kaamera testimine ja häälestamine, mikrofoni ehitamine, tehniline tugi
Looduskalender – kaamera foorum veebis
Eestimaa Looduse Fond – serveriruum
TELE2 – mobiilimast vastuvõtuantennile, antenni paigaldus masti, fiiberoptilise kaabli kasutus
Kernel – antennide seadistamine
Akukeskus Tartus – akuabi
Keskkonnainvesteeringute keskus – finantstugi igapäevasteks tegevusteks
Bea – kalakotkakaamerate foorumite administreerimine
Mitmed eraannetajad – ootamatute ja oodatud riistvara kulude katmine
Tuhanded vaatlejad – kes on kõige tähtsamad, sest muidu poleks kaameral nii suurt mõtet!

   Looduskalender   

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.