VIDEO: vaatleme ka suurt ja kirjut

Eingereicht von Looduskalender - Mo., 05.02.2024 - 11.11
Autorid

Video salvestas LK team

Fotod Arne Ader

Suur-kirjurähn

Textkörper

 

Suur-kirjurähn         Dendrocopos major

 

Suur-kirjurähnid võivad olla rändlinnud, kui näiteks põhjas või idas peaks nende talvetoitu - käbisid nappima. Nii võib meie arvukaimale rähniliigile saabuda lisa ja talvine arvukus küündida isegi veerand miljoni linnuni ning vahel veelgi suurema arvukuseni.

 

Toidukonkurents

Toidukonkurents ( loodusemees.ee )

Suur-kirjurähne kohtame harva majandus- või noortes metsades. Toidukonkurentsi hallpea rähnidega võime märgata vast inimeste lisasöötmise kohtadel, sest hallpead käbide seemneid toiduks ei tarvita.

Suur-kirjurähnid jäävad hallpeadele alla veidi kehapikkuses, aga oluliselt kaalus (umbes 70 kuni 80 grammi),on  oma käitumiselt siiski ründavamad.

Suur-kirjurähni isalindu tunneme punase kuklalaigu järgi, sest emaslinnul peas punast värvust me ei märka.

 

Suur-kirjurähn männikäbiga

Suur-kirjurähn männikäbiga

Talvisel ajal on suur-kirjurähnidel oluliseks toiduks okaspuude seemed ja pane tähele, et linnud toimetavad praegusel ajal üksikult, kui just toidukonkurendiga samas metsatukas juhuslikult kokku ei saada.

 

Suur-kirjurähni sepikoda

Suur-kirjurähni sepikoda

Kevadel pole selline vaatepilt sepikodadest haruldane. Männikäbisid võib olla kuni poolt tuhat, aga kuusekäbisid, mis on suuremad ka seemnete hulgalt, jupp maad vähem.

Suur-kirjurähnide vaatlused: LINK

Tags

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.