Hõbekajakad saabuvad rändelt enne kalakajakaid

Eingereicht von Looduskalender - Di., 27.02.2024 - 10.10
Autorid

Fotod Arne Ader

Hõbekajakas

Hõbekajakas ( loodusemees.ee )

Textkörper

 

Hõbekajakas         Larus argentatus

 

Rändelt saabunuid kohtame nii parvedes kui seltsingutena. Hõbekajakad paistavad kalakajakatest oluliselt suurematena, aga nende välimus on hämmastavalt sarnane. Ainsa märgatava erinevusena peaks nimetama: hõbekajakate nokal märkame punast laiku, mis kalakajakatel puudub.

Kalakajakate rännet võiksime oodata märtsikuu keskpaigas, aga sel ajal hõivavad meile pesitsema jäävad hõbekajakad omale juba pesitsuskohti.

Võrdleme ka nimetatute suurust. Kui hõbekajaka vanalinnu kehapikkus jääb üle poole meetriseks, siis kalakajaka on vähemalt kümne sentimeetri jagu lühem. Hõbekajakad kaaluvad kilo ringis, aga kalakajakad jäävad nendest umbes poole kergemateks.

Hõbekajakas

Hõbekajakas

Kajakate noorlindude sulestik on pruunikirjud ja seetõttu ka liigi määramine keeruline. Meile tuttavas vanalindude sulestikus näeme noorlinde alles neljandal eluaastal. Pikaealised kajakad võivad elada paarikümne aasta vanuseks, vahel kauemgi.

Kui hõbekajakate talvist arvukust võis meil hinnata mõnekümnele tuhandele, siis kalakajakaid talvitus meile tundavalt vähem.

Hõbekajakate vaatlused: LINK

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.