Hõbekajakad saabuvad rändelt enne kalakajakaid

Postitas Looduskalender - T, 27.02.2024 - 10.10
Autorid

Fotod Arne Ader

Hõbekajakas

Hõbekajakas ( loodusemees.ee )

Sisu

 

Hõbekajakas         Larus argentatus

 

Rändelt saabunuid kohtame nii parvedes kui seltsingutena. Hõbekajakad paistavad kalakajakatest oluliselt suurematena, aga nende välimus on hämmastavalt sarnane. Ainsa märgatava erinevusena peaks nimetama: hõbekajakate nokal märkame punast laiku, mis kalakajakatel puudub.

Kalakajakate rännet võiksime oodata märtsikuu keskpaigas, aga sel ajal hõivavad meile pesitsema jäävad hõbekajakad omale juba pesitsuskohti.

Võrdleme ka nimetatute suurust. Kui hõbekajaka vanalinnu kehapikkus jääb üle poole meetriseks, siis kalakajaka on vähemalt kümne sentimeetri jagu lühem. Hõbekajakad kaaluvad kilo ringis, aga kalakajakad jäävad nendest umbes poole kergemateks.

Hõbekajakas

Hõbekajakas

Kajakate noorlindude sulestik on pruunikirjud ja seetõttu ka liigi määramine keeruline. Meile tuttavas vanalindude sulestikus näeme noorlinde alles neljandal eluaastal. Pikaealised kajakad võivad elada paarikümne aasta vanuseks, vahel kauemgi.

Kui hõbekajakate talvist arvukust võis meil hinnata mõnekümnele tuhandele, siis kalakajakaid talvitus meile tundavalt vähem.

Hõbekajakate vaatlused: LINK

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.