Tänasest saavad aiapidajad veebipäevikusse kirja panna oma aia linnud, loomad ja taimed

Submitted by Looduskalender on Fri, 01.03.2019 - 15:15
Autorid

Eesti Ornitoloogiaühing annab teada
Foto Arne Ader

Valge-toonekured pesal

Valge-toonekured pesal (www.loodusemees.ee )

Body

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub aiapidajaid täitma veebipäevikut, kuhu saab kirja panna aias tegutsevad linnud ja muud loodusvaatlused. Märtsist oktoobrini kestva suvise aialinnupäeviku algatuse käigus saab tundma õppida oma aia elurikkust ja panustada aialindude leviku uurimisse.

Suvist aialinnupäevikut saab pidada iga huviline, kel on aed linnas või maal. Osaleja märgib päevikusse üles, millised linnud aias tegutsevad ja pesitsevad. Lisada saab vaatlusi taimede õitsemisaegade, nähtud putukate, roomajate, kahepaiksete ja imetajate kohta.

Päeviku täitmine algab 1. märtsil ja kestab 6. oktoobrini.

"Aiasõbrad panevad kindlasti tähele, mis nende aias toimub ning päeviku pidamine on hea võimalus tundma õppida oma aias elavaid linde, aga ka teisi loomi," julgustab suvise aialinnupäeviku koordinaator Meelis Uustal inimesi osalema. "Vaatlusi saab teha ka kortermaja hoovis või õuealal, sest paljud kortermajad on justkui linnuhotellid, kus pesitsevad näiteks koduvarblased ja piiritajad."

Suvist aialinnupäevikut saab täita veebis aadressil: www.eoy.ee/aed/

Samalt lehelt leiab ka juhendid ja lindude määramisabi.

Aialinnupäeviku tegemisi kajastab jooksvalt portaal Looduskalender.ee.

Suvine aialinnupäevik on Eesti suuruselt teine harrastusteaduse algatus, mis sai alguse 2014. aastal. Eelmisel hooajal täitis aialinnupäevikut ligi tuhat inimest, kes tegid kokku üle 28 500 vaatluse.

Kogutud andmete alusel saab teada, milline on aialindude levik ja arvukus Eestis ja kuidas kulgeb lindude pesitsemine. Algatust veab Eesti Ornitoloogiaühing, toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Lisainfo:
Meelis Uustal
Suvise aialinnupäeviku koordinaator
Eesti Ornitoloogiaühing
aed@eoy.ee
www.eoy.ee/aed/

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.

We also use analytics & advertising services. To opt-out click for more information.