Salkadena rändavad ohakalinnud

Postitas Looduskalender - N, 06.10.2022 - 12.12

Fotod Arne Ader

Ohakalind

Ohakalind ( www.loodusemees.ee )

 

Ohakalind       Carduelis carduelis

 

Meil võis tänavu pesitseda umbkaudu viiskümmend tuhat ohakalinnu paari, aga nemad asusid rändele juba varem. Põhjast ja kirdest saabunud läbirändurid paistavad nüüd hõrenenud lehestikust paremini välja. Nagu paljude teiste värvuliste läbiränne, lõpeb see ka ohakalindudel oktoobri lõpus, aga talvituma võivad meile jääda nendest mõnikümmend tuhat. Kui väga pakaseliseks kisub, rändavad talvitujad lõuna poole.

Rändeparved

Postitas Looduskalender - K, 05.10.2022 - 12.12

Foto Arne Ader

Kuldnokkade rändeparv

Kuldnokkade rändeparv ( www.loodusemees.ee )

 

Kuldnokk        Sturnus vulgaris

 

Kuldnokaparvede arvukas sügisränne kestab umbes 25.oktoobrini olenedes muidugi edasirännuks sobivatest ilmadest. Üksikud linnud jäävad meile ka talvituma.

Ööbima siirduvad kuldnokaparved roostikesse ja põõsastikesse ning selline vaatepilt jääb märkajale meelde.

Kuldnokad raagus haaval. Matsalu

Kuldnokad raagus haaval. Matsalu

Ränduritest viupardid

Postitas Looduskalender - K, 05.10.2022 - 10.10

Fotod Arne Ader

Viupardid

Viupardid ( www.loodusemees.ee )

 

Viupart          Anas penelope

 

Arvukaid läbirändajaid peame tutvustama ja Arne fotol näeme ka ujupartide lennupilti. Nädalavahetusel toimunud EuroBirdwatchil loendasid vaatlejad 8577 isendit ja seda arvukamate valgepõsk-lagledele järgneva liigina. Läbiränne saab neil tavaliselt märgatava alguse oktoobri alul ja seda nii rannikualadel, kui meie teistel suurematel veekogudel, samuti poldritel. Suurem ränne toimub oktoobri esimesel nädalal, kui ilmad vähegi lubavad, kuid viuparte kohtame oktoobri lõpuni. Sügisränne on kevadrändest arvukam suvise juurdekasvu võrra.

EuroBirdwatchil nähti 84 500 lindu

Postitas Looduskalender - T, 04.10.2022 - 15.15

EOÜ annab teada

Foto Arne Ader

Viupardid

Viupardid ( www.loodusemees.ee )
 

Möödunud nädalavahetusel, 1.–2. oktoobril kolmekümnendat korda toimunud rahvusvahelistel linnuvaatluspäevadel EuroBirdwatch märkasid kohalikud vaatlejad kokku 84 500 lindu.

Linnuhuvilised nägid ja kuulsid oktoobrikuu esimesel nädalavahetusel kokku 84 500 lindu vähemalt 175 liigist. Eesti Ornitoloogiaühingu korraldatud linnuvaatlustel kümnes paigas üle Eesti osales kahel päeval kokku 97 inimest, koos iseseisvalt vaatlusi teinud inimestega võttis EuroBirdwatchist osa 156 huvilist.

Enim vaadeldud liigid olid valgepõsk-lagle (10 281 isendit), viupart (8577 isendit), kuldnokk (5228 isendit), suur-laukhani (4800 isendit) ja kiivitaja (4156 isendit).

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.