Täna läbi aastate

Loodusemees.ee pildipank Täna Loodusemees.ee fotodel läbi aastate

Eestisse on jõudnud lindudegripp

Postitas Looduskalender - N, 25.02.2021 - 18.18

Põllumajandus- ja Toiduamet (PTA) andis 12. veebruaril teada, et Eestisse on jõudnud lindude gripp. Eesti Ornitoloogiaühing palub kõigil, kes vaatlevad, pildistavad või toidavad linde, olla tähelepanelik ja hoolikas, et vältida viiruse levikut.


Eesti Ornitoloogiaühing palub aialinde toitvatel inimestel regulaarselt puhastada toidumaja, sööturit ja toiduplatsi. Väljaheited, suled ja muu kannavad mitmesuguseid haigusi, mis võivad põhjustada lindude nakatumist ja isegi hukkumist. Toitmisalus tuleks aeg-ajalt puhtaks pühkida või seda kuuma veega pesta.

Hülgeelust

Postitas Looduskalender - N, 25.02.2021 - 12.12

Veebikaamera kuvatõmmis Fleur, LK foorumist

Veetase meres on tõusnud, hülgepojad jääpankadel…

 

Hallhüljes       Halichoerus grypus

 

Eilse, üleeilsega on veetase tõusnud kõigest viie sentimeetri võrra ja jääpangad on veel kaldakivise küljes kinni, aga edelatuule tugevnemist lubatakse veel vastu õhtut ja kindlasti tõuseb seejuures merevee tase. Õhusooja on kuni viis kraadi, aga merevesi jäise supi vahel on poole kraadi jagu miinuspoolel.

Nädalavahetusel toimuvad hundikuu jäljematkad

Postitas Looduskalender - K, 24.02.2021 - 10.10

Fotod Bert Rähni

Selle nädala jäljerida

Hundisõbrad on tihti küsinud, millal on taas plaanis taoline jäljematk korraldada nagu 2018. aasta augustis kütt Igor Homini kodulähedastel turbaväljadel, kui nägime nii hundijälgi kui ulgusime hunte.

Tookord hallivatimehed vastasid ja saime kuulda noorte kutsikate laulu! Ehkki kunagi ei saa kindel olla, et hundid vastu uluvad, püüame ka tulevasel rahvuslooma matkaseerial tabada seda "Eesti looduse kõige võimsamat heli", nagu kirjeldab hundiulgu kogenud matkajuht Bert Rähni ActivEstist. Berti eestvedamisel toimub matk laupäeval Raplamaale ja Läänemaale (suund otsustatakse päev enne) ning veel kaks matka sellest nädal hiljem laupäeval ja pühapäeval (27. ja 28. 02).

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.