Ülevaate koostasid ning pildistasid Laine ja Vello Keppart
Kuldvihmal on rohkesti õisikuid
Nädala esimene päev oli veel südasuviselt soe – ööpäeva keskmine õhutemperatuur 17,4 °C, päevane õhutemperatuur tõusis ligi 22 kraadini.
Edasi ilm jahenes, hakkas sadama ja külmatunnet süvendas tugev tuul. Teisipäevast neljapäevani ulatusid maksimaalsed tuuleiilid siin kandis 15...17 m/s, mis murdis oksi, sasis tihedat ja kõrgeks kasvanud heina, vajutas talirüpsipõllul taimed kaldu ja madalamaks.
Päikeseloojangud olid sageli värvilised
Jaanilaupäeval (reedel) ei tõusnud õhutemperatuur päeval 15 kraadinigi. Jaaniööks tuul vaibus ja õhutemperatuur langes pilvede kadudes väga madalale. Jõgeval registreeriti minimaalseteks termomeetrinäitudeks õhus +2 °C, maapinna lähedal mulla -0,7 °C, kartulipealsetel -0,8 °C ja rohul -3,3 °C. Kuna öö oli lühike, siis külm olulist kahju ei jõudnud teha.
Kahkjaspunane sõrmkäpp Jõgeval Piiri pargis
Külma suhtes tundlikemate taimede lehed muutusid kollasekirjuks, kohati rohumaa läheduses võttis külm kartulitel leheääred mustaks, tegi liiga aedoa lehtedele. Järgmine öö oli juba pilves ja soe, sadas vihma.
Vihma tuli nädala jooksul mitmel päeval ja kokku kogunes sademeid Jõgeva ümbruses 9...12 mm. Tugev tuul kuivatas vihmade järel mulla pindmise kihi kiiresti ära.
On kibuvitsade ja ebajasmiinide õitseaeg, õitsemist jätkavad hilisemad sirelite liigid ja sordid.
Niidud on väga värvirohked erinevate taimede õitest.
Köömen õitseb niidul pikka aega
Käokann niiskel niidul
Esimesed metsmaasika marjad hakkasid punaseks värvuma.
Tee- ja põlluservades jäävad silma nõiahambad, ristikud, ussikeeled.
Kare seanupp
Pargi-tähnikvaksik toomingal
Jõgeval 26.06.2017.