VIDEO: rukkirääke on veel kuulda

Postitas Looduskalender - R, 19.07.2024 - 08.08

Video salvestas ja pildistas Karl Adami

Rukkirääk

 

Rukkirääk        Crex crex

 

Rukkirääke on oluliselt vähemaks jäänud ja seda nii Eestis kui Euroopas. Rääkuvaid isaslinde võime veel nädala jagu või veidi kauem kuulda, aga kas meil neid enam viite tuhandet enam on nagu viimase loenduse aegu. Arvukuse vähenemise põhjuseid on mitmeid hoolimata sellest, et osa rukkirääkudest pesitsevad suve jooksul kaks korda ja pesitsejatel on suured pesakonnad noorlinde.

Matsalu loodusfilmide festival tähistab Matsalu rahvuspargi 20. sünnipäeva loodusfotokonkursiga

Postitas Looduskalender - N, 18.07.2024 - 07.07

Osavõtma kutsub Maris Altmann, Matsalu loodusfilmide festival

Pildistas Remo Savisaar

Punajalg-tilder Matsalus

Fotokonkursi „Matsalu loodus“ eesmärk on saada kokku uhke pildivalik Matsalu loodusest. Oodatud on pildid lindudest, imetajatest, putukatest, taimedest kui ka loodusmaastikest. Konkursile saadetud töödest valitakse välja 25 paremat, millest sünnib suureformaadiline fotonäitus.

Iga näitusele valitud autor saab auhinnaks enda näitusele saadetud foto trükituna. Samuti kingib Matsalu loodusfilmide festival igale finaali jõudnud töö autorile priipääsme MAFFile. Kõik näitusele valitud autorid on üheväärsed võitjad, nende vahel paremusjärjestust ei koostata. Ülejäänud kvalifitseeritud tööd avaldatakse veebis.

Aialinnupäeviku pidajad on kohanud 205 eri liiki

Postitas Looduskalender - K, 17.07.2024 - 08.08

Teada annab Art Villem Adojaan
EOÜ suvise aialinnupäeviku 2024 koordinaator

Ülevaade aialinnupäevikute kannetest

Kuu ajaga on aedades tehtud üle 1000 loodusvaatluse, millest 300 olid lindude esmakohtamised, 200 lindude pesitsusvaatlused ning 70 imetajate ja kahepaiksete kirjed. Juulikuule kohaselt laekus enim taimevaatlusi, kokku 400. Kui kevadlilli, näiteks sinililli ja lumikellukesi vaadeldi õitsemas sadades aedades, siis suvel on õitsejate mitmekesisus nii palju suurem, et enamik liike ja sorte on vaadeldud vaid mõnes üksikus aias. Kokku on kirja pandud ligi 600 pärismaist liiki või ilutaime. Kohatud lindude liiginimekiri on tõusnud 205 liigini, mis tähendab, et 5 kuu jooksul oleme kohanud pooli kõigist Eestis registreeritud linnuliikidest.

Pane tähele!

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.