Ülevaate koostasid ning pildistasid Laine ja Vello Keppart
Vastu tüve hõõruv oks muudab puu murdumisohtlikuks
Öösiti külmetas, päeval sulatas. Kõige külmemad olid kolmapäeva ja laupäeva ööd, kui minimaalne õhutemperatuur langes vastavalt -11 ja -13 kraadini.
Soojemad päevad olid nädala alguses ja lõpus. Maksimaalsed termomeetrinäidud ulatusid siis õhus kolme kuni nelja kraadini.
Haava roheline koor sisaldab klorofülli ja osaleb fotosünteesis
Lumi sulas ja vesi kogunes lume alla, põldudel moodustusid suuremad veeloigud. Lumevallidest sulanud vesi valgus teedele, kus öösel külmudes muutis teed libedaks. Hommikupoolikuti kandis tihenenud ja jäätunud lumi põldudel inimest peal.
Aegajalt tekkisid soojematel päevadel maastikus lumikattesse mustad laigud, kuid siis sadas jälle lund ja lörtsi ning lumikate püsis. Ainult künninukid jäid lumest välja mustendama.
Hommikuse seisuga oli põldudel lund 4-7 cm paksuselt. Õhukese lumikatte all mulla külmumise sügavus öiste külmade mõjul suurenes. Nädala lõpuks ulatus mulla külmumise alumine piir talinisupõldudel 40-50 sentimeetri sügavuseni, rohukamara all kuni 15 sentimeetrini.
Rähni pesaavaga haavapuu täidab elustikupuu ülesannet ja tuleks pargi hooldamisel säilitada
Pedja jõel jäi jääd korrast vähemaks. Endiselt peatusid jõel linna kohal laululuiged, sõtkad ja sinikael-pardid. Kuulda oli üksikuid lõokesi üle lendamas. Vahtra mahlajooksu võis näha mitmel päeval.
Kahaneva lumikattega talv jätkub märtsis, Vooremaal on kevadtalv.
Jõgeval 26.3.2018.