"Eesti elurikkus" - Kiilid

Postitas Looduskalender - N, 19.05.2022 - 07.07
Autorid

Ilmus sarja „Eesti elurikkus“ 4. köite „Kiilid“

Kirjastas Tartu Ülikool ja küljendas Eesti Loodusfoto

Image
Ilmus sarja „Eesti elurikkus“ 4. köite „Kiilid“
Sisu

Raamatu autor Mati Martin on lõpetanud Tartu Ülikooli bioloogina ja töötanud õppejõuna olles tegelenud Eesti putukate uurimise, pildistamise ja tutvustamisega huvilistele. Mati Martin  koostanud õppematerjale ja kirjutanud mitu põhikooliõpikut, redigeerinud paljude väljaannete zooloogilist terminoloogiat ning avaldanud arvukalt populaarteaduslikke artikleid ajakirjades. Käesolev trükis on Mati Martini sulest ilmunud teine raamat kiilidest.  

Kiilid on ühed mõõtmetelt suurimad, kiired lendajad ja aplad röövputukad. Nende vees elavad vastsed on samuti röövtoidulised ja püüavad saaki omapärase moodustise – püünismaski abil. „Kevad on küll sel aastal hilisem, kuid varsti lähevad ilmad soojemaks, mil hakkavad kiilid kui soojalembesed putukad aktiivselt tegutsema,“ sõnas Mati Martin. 

Raamat „Kiilid“ sisaldab 63 Eestist leitud kiililiigi kirjeldusi koos värvifotode ja levikukaartidega. Samuti eesti- ja ingliskeelset määramistabelit enam kui 200 joonisega, mille abil saab määrata nii valmikuid kui ka viimase kasvujärgu vastseid.

Sissejuhatavas osas antakse ülevaade kiilide süstemaatikast, bioloogiast ja ökoloogiast. Esitatud on erialaste mõistete oskussõnastik.

Põhjaliku teosega saab tutvuda ja huviline osta meie suurematest raamatukauplustest.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.