Rästaste rändest oktoobris - laulurästas

Autorid

Fotod Arne Ader

Laulurästas

Laulurästas ( www.loodusemees.ee )

Sisu

 

Laulurästas         Turdus philomelos

 

Laulurästaste arvukus oli meil suur ehk pesitseda võis kuni 400 tuhat linnupaari. Seda nii linnaparkides, kui kalmistutel, aga ikkagi metsalinnuna niisketes kuusikutes, männikutes, kaasikutes või puisniitudel. Meil pesitsenud laulurästaste ränne algas tänavu märkamist mööda septembri alul.

Laulurästad suuri rändeparvi ei moodusta olles oma olemuselt väheseltsivad. Päevasel ajal märkame rändeseltsinguid lennul harva kuna tegu peamiselt ööränduritega ja esmaklassiliste lendajatega. Rände aegu otsitakse päevasel ajal pudenenud lehtede alt seemneid, aga maapinnalt leiab veel tigusid, putukaid ja nende vastseid. Maapinnal liigutakse hüpetega, aga vajadusel joostakse kiiresti. Põõsastel ja puudelt otsitakse marju. Inimestele erilist tähelepanu ei pöörata sestap tuntakse laulurästaid küllalt hästi.

Laulurästaste eripära paistab välja ruuge kaenlasulestikuga. Seljasulestik pruun ja linnu alapool valkjas ovaalsete tumedate tähnidega. Nii emas-, kui isaslindude sulestik sarnane.

Laulurästaste vaatlused: LINK

Ühed pisemad laulurästad sarnanevad suuruselt vainurästastega (kehapikkust veidi üle paarikümne sentimeetri umbes 80 grammise kaalu juures), aga sulestiku poolest hoburästastega.

 

Vainurästas

Vainurästas

Vainurästaste tiivaalused paistavad punakamatena. Välimikke saad Arne fotode abil omavahel võrrelda.

Hoburästas

Hoburästas

Laulurästas on muidugi veidi pisem, aga ruuge kaenlasulestiku võrra värvikam.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.