Ülevaate koostasid Laine ja Vello Keppart
Pildistas Vello Keppart
Pihlakas lepiku servas
Nädala esimene pool oli sulailmadega ja öised külmakraadid muutsid teed libedaks. Ööpäeva keskmine õhutemperatuur püsis -0,2…-2,3 kraadi piires, mis ületas normi (keskmine 1991-2020) 2,2…4,5 kraadi võrra.
Esmaspäeva hommikul esines Jõgeva ümbruses lumikatet avamaastikul ainult laiguti ja rohi oli hallast valge. Sama päeva õhtul hakkas aga sadama ja teisipäeva hommikuks kattis maad juba korralik lumikate, mille paksuseks mõõdeti siinses ilmajaamas 10 cm. Päevaste plusskraadidega hakkas see sulama.
Teisipäeva hommikupoolikul sadas lund juurde, õhtupoole esinesid sademed vihmana. Teed olid lumesegust vett täis, mis takistas autode ja inimeste liikumist teedel. Aegajalt sadas lund ka kolmapäeval, kuid temperatuur hakkas langema ja sulavett jäi teedel vähemaks.
Kuupaisteline külm hommik
Neljapäevast pühapäevani püsisid tavapärasest külmemad talveilmad. Ööpäeva keskmine õhutemperatuur kõikus -9,8…-16,3 kraadi piires, mis jäi normist 5,5…9,4 kraadi võrra madalamale. Kahel ööl langes minimaalne õhutemperatuur alla -20 kraadi – reedel -21,3 °C ja laupäeval 20,7 °C.
Laupäeval ei tõusnud päevane maksimaalne õhutemperatuur -14,1 kraadist kõrgemale. Tuuline ilm ja madal temperatuur muutis õues viibimise ebamugavaks nii laupäeval kui pühapäeval.
Lumised elupuud
Ka külma nädala teisel poolel esines nõrka lumesadu. Lume paksus püsis nädala lõpuni 9-10 sentimeetri paksusena ja talvituvad taimed olid külma eest kaitstud.
Reedel moodustus puudele nõrk härmatis.
Jõgeval 9.1.2023.