Kakukaamera 2017

Postitas Looduskalender - P, 05.03.2017 - 23.46
Autorid

Sissejuhatus Renno Nellis
Ülekande võimaldavad TELE2 ja EENet

Sisu

otsestriim | uudised | foorum

Striim mobiilsetele seadmetele, kui ülalolev ei tööta: Windows 10 Mobile, iPhone, iPad, Android. VLC

Vanematele arvutitele: flash player

Kodukakk oli Eesti Ornitoloogiaühingu poolt valitud aasta linnuks 2009. aastal.

Sellest ajast alates on jälgitud veebikaamer kaudu ühe Läänemaal pesitseva kodukakupaari – Klaara ja Klausi – pesitsemist. Me ei ole küll veendunud, kas tegemist on sama Klausi ja Klaaraga, sest välitunnuste alusel ei ole võimalik erinevate aastate linde eristada. Kodukakkude keskmine eluiga on viis aastat, kuid kõige vanem looduses elanud kakk elas 18 aasta vanuseks.

Varasematel aastatel on veebikaamera kodukakud pesitsemist alustanud – munenud esimese muna – kõige varem 1. märtsil (2009) ja kõige hiljem 6. aprillil (2010). Mullu, 2016. aastal munesid nad esimese muna 9. märtsil. Loodame, et meie kodukakud pesitsevad ka tänavu!

Klaara ja Klaus pesitsevad pesapakus, mis on tehtud samast loodusliku õõnsusega puust, kus nad enne puu tormis murdumist pesitsesid, see on paigaldatud vana pesapuu lähedusse. Pesapaku katuse all on väike Hikvisioni infrapunakaamera, mis võimaldab näha päevasel ajal värvilist ja pimedal ajal must-valget pilti.

Kaamerastriim jõuab Läänemaalt Tartusse EENeti serverisse Tele2 ühenduse abil. Lisateavet toimuva kohta saab looduskalendri uudistest ja foorumist, kus vaatlejad üle maailma postitusi teevad.

Ettevõtmist toetavad:

  EENet Kotkaklubi

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.