Eesti Metsa Abiks - EMA

Postitas Looduskalender - K, 13.12.2017 - 11.11
Image
Meeleavardus
Sisu

Meeleavardus Eesti metsa abiks

 

Eestlased on aegade jooksul kasvanud oma maasse ja metsadesse nagu põlised tammed – juured sügaval mullas, oksad aga harali päikese poole. Siinne rahvas on kannatanud aastasadu nii lääne kui ida poolt pitsitavate ikete all ning pidanud orja kombel küüru selga tõmbama. Ometi pole võõraste valitsejate ikked suutnud tänaseni meie juuri lõplikult läbi raiuda. Eestlased armastavad oma maid ja metsi ning tahavad hoida seda, mis kodune. Meie pärimus ja keel on seotud meie metsaste maade, aga mitte kuningate käskude või keeldudega.

Kui Sinagi igatsed selga sirgu ajada, siis tule 15. detsembril suurele rahvakogunemisele, et avardada üheskoos meie maid ja metsi haldavate ametkondade ja poliitikute meeli. Tuletame nii täidesaatvale kui seadusandlikule riigivõimule meelde, et Eesti loodusvarad ja loodusressursid on põhiseaduse järgi rahvuslik rikkus, mida tuleb kasutada säästlikult (§ 5), ning igaüks on kohustatud säästma elu- ja looduskeskkonda ning hüvitama kahju, mis ta on keskkonnale tekitanud (§ 53). Meie maa ja rahva esmaseks huviks on hoida ja kaitsta Eesti loodust, sest just see on meie rahva ja riigi varadest kõige hinnalisem.

Tule ja saa osa pärimuslikust meeleavardusest, millega avaldad toetust EMA ettevalmistustele uue kümnendi metsanduse arengukava loomisel. Sel korral on riik lubanud kaasata kogu rahva ning me loodame siiralt ja tänutundega, et suure jõulueelse meeleavardusega saab alguse riigi ja rahva vaheline koostöö, mis juhatab sisse tuleva kümnendi metsanduspoliitika. Ainult siinse looduspärimuse säilitamisega jääb alles meie rahva erilisus, kestmisvõime ja juured.

MEELEAVARDUSE AJAKAVA

15.00 kogunetakse Keskkonnaministeeriumi hoovis (Narva mnt 7a). Laulujuhid häälestavad rahva ühise meeleavarduse lainele. Koordinaatorid selgitavad meeleavardajate kokku tulemise põhjuseid ning tuletavad meelde metsa olulist rolli nii elukeskkonnas, kultuuris kui sotsiaalmajanduses.
Selgub „Rahva Lootuse auhinna 2018“ laureaat. Auhind antakse ametnikule või poliitikule, kes on seni kõige rohkem rahva lootusi petnud, aga kellel sellegipoolest oleks reaalset võimu meie metsanduspoliitikat säästvamale kursile viia.

15.30 algab rongkäik läbi linna, et päästa metsade hoidmise hea sõnum valla, avardama meeli üle kogu Tallinna, Harjumaa, Eesti, Euraasia ja laia maailma. Rongkäik algab Keskkonnaministeeriumi hoovist, sealt üle Hobujaama tänava Postimaja ette, edasi mööda Narva maanteed, üle Mere puiestee, siis Viru tänavat mööda Raekoja platsile, sealt Harju tänavat mööda Vabaduse väljakule, Harju mäe treppidest üles ning lõpuks mööda Komandandi teed ja Toompea tänavat Riigikogu ette.
Vahepeal peatume ka Vabaduse väljaku ääres Harju mäel, et väestada kolme erilist maalapikest, kuhu kavatseme kevadel istutada kolm linnakeskkonda sobivat põlispuud kolmele Eesti inimesele, kes on seisnud vapralt ja eestlastele põliselt omase jonnaka uhkusega meie metsade püsimise eest, ehkki riik pole nende austusväärset tegevust soosinud ega tunnustanud.

16.30 kogunetakse Riigikogu ees (Lossi plats 1). Lauldakse laule ja seatakse sõnu, trimbatakse teed ja tantsitakse. Esinejate nimed avalikustab EMA meeskond järgnevate nädalate jooksul!

20.00 algab EMA SÜNNIPÄEVAPIDU! Suur meeleavardus tähistab aastaringi möödumist meie rahvaliikumise sünnist ning seepärast pühitseme seda sündmust õhtu lõpus toimuva väeka peoga. Peagi teeme avalikuks peo toimumiskoha.

Meeleavardusele eelneval ajal toimuvad ka ühtelaulmise proovid, visiooniringid, plakatite maalimise töötoad ja palju muud põnevat.

Jääge meiega, aga mis kõige olulisem – TULGE MEIEGA 15. DETSEMBRIL MEELT AVARDAMA, sest iga inimene on EMA-le tähtis ja hinnaline ning igaüks saab olla meie loodusele tervendavaks abiks.

Eesti Metsa Abiks (EMA) on spontaanselt sündinud kodanikuliikumine, mis tekkis vastukaaluks Eesti riigi laastavale metsapoliitikale.

 

Vaata lisaks: LINK

Tutvu EMA kodulehega: http://www.liikumine.ee/

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.