Ülevaate koostasid ning pildistasid Laine ja Vello Keppart
Lumeta künnipõld ja härmas puud
Nädala algus oli tuuline. Esmaspäeval ulatusid maksimaalsed tuuleiilid 16 m/s. Lund oli maas väga napilt - künnipõllud olid peaaegu täiesti lumeta, rohumaadel ja orasepõldudel oli siiski "aukudega" õhuke lumekiht veel peal.
Vähese taimkattega põldudel ja künnil tekkis tuuleerosioon. Lumi kattus tuule poolt peale kantud mullaosakestega ja muutus pruuniks.
Esmaspäevast kuni kolmapäevani mõõdeti päeval veel õhus väheseid plusskraade, nädala teisel poolel aga enam mitte.
Laupäeva ja pühapäeva maksimaalseks õhutemperatuuriks jäi -7...-8 °C, samas öised termomeetrinäidud alla -10 kraadi siiski veel ei küündinud. Nädala minimaalseks õhutemperatuuriks registreeriti siinses ilmajaamas laupäeval -9,7 °C.
Teraline härmatis pargitatral
Laupäeva hommikuks oli puudele ja põõsastele tekkinud õhuke härmatis (1...3 mm), mis pärastlõunaks kasvas 3...5 millimeetri paksuseks. Puud jäid härma ka pühapäevaks.
Muld jõudis nädala jooksul talinisupõllul külmuda ligikaudu 20 sentimeetri sügavuseni, valge ristikuga rohukama all aga ainult 10 sentimeetrini.
Pedja jõgi kattus kallasjääga ja paisjärv oli nädala lõpuks täielikult jääga kaetud. Veetase jões langes võrreldes eelmise nädalaga ja jõeäärsetes põõsastikes oli okste küljes eelmise veetaseme kõrgusel jäätükid.
Hallrästas
Talvituvatest lindudest oli näha aedades hallrästaid, siidisabasid ja üksikuid musträstaid.
Talvituvad sinikael-pardid Pedja jõel
Kesktalvise veelindude loendusel leiti Pedja jõel 262 sinikael-parti, kaks tuttvarti ja üks vesipapp.
Jõgeval 15.1.2018.