Filmivõtted "Ahja 5" sünnikohas

Postitas Looduskalender - K, 16.05.2018 - 12.12
Autorid

Tekst Aivar Leito

Foto Maxeence Lamoureux

Image
Sookurg „Ahja 5“ kodupaigas Ahjal 14.05.2018.
Sisu

Sookurg „Ahja 5“ kodupaigas Ahjal 14.05.2018.

Sookurgede kevadrände sesoon hakkab lõppema, kuid mõned meie saatjaga varustatud kured ei taha ikka veel maha rahuneda ja paigale jääda.

Nimelt jõudis kurg „Aivar“ pärast pikka rännakut ja edasi tagasi seiklemist küll 13. mail koju Vooremaale ja veetis ka järgmise päeva koos venna „Uko“ ja samast pesapaigast 2016. aastast pärit „Ivariga“ , kuid lahkus sealt 15. mai varahommikul taas ja võttis suuna hoopis lõunasse ning jõudis õhtuks Bauska linna juurde Lõuna-Lätis! Näis kas ta sealt veel edasi st tagasi lõuna poole läheb?!

Ka ei ole Eestisse jõudnud kurg „Loode“ kes rändas üle Alpide põhja poole ja peatub praegu Berliini lähistel Saksamaal. Tema suhtes võib arvata, et ta siiski nihkub veel pisut põhja poole kuid ei pruugi kodumaale enam jõuda kuna tõepoolest kevadrände aega on lõppemas ja suve sesoon, kus ränne peaks kuni sügiseni vaibuma, kohe ka kätte jõudmas.

Kõik teised kured – „Mati“, „Liiva“, „Paslepa“, „Uko“, „Ivar“, „Hauka 3“ ja „Ahja 5“ on kodumail Eestis tagasi.

Kuulsat filmistaari „Ahja 5“ käisid prantsuse filmimehed Ahja ümbruses taas filmimas sest tema lugu ei ole veel lõppenud. Väga huvitav on see, et koos „Ahja 5“ -ga oli samas parves Meelva rabas ööbimas ka tema vend kellel värvirõngad jalas, aga saatjat ei ole.

Seega, eks kodu kutsub lõpuks ikka tagasi ja vendi õdesid ning vanemaid saab ka näha!

Heida pilk rändekaardile: http://birdmap.5dvision.ee/EE

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.