Erakorraline talimatk 2019: idast läände

Postitas Looduskalender - L, 26.01.2019 - 14.14
Autorid

Tartu Üliõpilaste Looduskaitsering annab teada

Image
Tartu Üliõpilaste Looduskaitseringi erakorraline talimatk 2019: idast läände
Sisu

Tartu Üliõpilaste Looduskaitseringi erakorraline talimatk 2019: idast läände

26. jaanuarist kuni 7. veebruarini matkavad Tartu Üliõpilaste Looduskaitseringi (TÜLKR) liikmed läbi Eesti Peipsi järvest Matsalu laheni. Peamine eesmärk on looduses viibimine, kuid lisaks hinnatakse eneseharimise eesmärgil ja ülevaate saamiseks matkateele jäävaid raielanke.

Täna hommikul alustasid Peipsi järve äärest Mustveest matka Matsalu lahe suunas TÜLKRi liikmed. Teekonna pikkus on umbes 250 km ja seda läbitakse suuskadel ligi kaks nädalat. Teele jäävad mitmed loodusliku ja kultuurilise väärtusega paigad: Saadjärve voorestik, Endla looduskaitseala, Norra-Oostriku allikad, Türi voorestik, Matsalu rahvuspark ja TÜLKRi pikaaegse juhendaja ning Eesti olulise looduskaitsja ja kultuuriloolase Jaan Eilarti sünnikodu Pala külas. Matka läbitakse nii osaliselt kui kogu ulatuses, vastavalt, kuidas kellelgi aega ja jaksu on. Seega huvilised on oodatud ühinema.

TÜLKRi erakorralised talimatkad on pikad matkad Eestis, mis on sattunud toimuma tavaliselt 3 aastaste vahedega. Eelmisel korral matkati 2016. aastal põhja-lõuna suunal mööda planeeritavat Rail Balticu trassi.

Seekordse talimatka põhiliseks eesmärgiks on lihtsalt matkamine ja looduses viibimine. Suur osa matkalisi on loodusteaduste tudengid või vilistlased (bioloogid, geograafid, geoloogid) ja seetõttu on matk hea võimalus ülikoolis omandatud teadmiste ning looduses toimuva vahele isikliku seose loomiseks ehk oma silmaga nägemiseks. Lisaks võtsime ülesandeks hinnata lihtsustatult matkateekonnale jäävaid raielanke. Seda peamiselt eneseharimiseks, kuid plaanime peale matka teha ka kokkuvõtte ja seda jagada. Siinkohal rõhutame, et tegu pole teadusliku uurimusega, vaid matkaliste hinnang teele jäävatele raielankidele.

Rohkem infot leiab TÜLKRi blogist: http://looduskaitsering.blogspot.com/2018/12/ringi-erakorraline-talimatk-2019-idast.html

Tartu Üliõpilaste Looduskaitsering on 1958. aastast tegutsev peamiselt loodusteaduste valdkonna tudengeid ja vilistlasi koondav keskkonnaorganisatsioon, mis ühendab loodusehuviga inimesi ja edendab looduse tundmist eeskätt tudengite seas. TÜLKR korraldab seminare, matkasid, mälumänge ja talguid.

 

Jürgen Karvak

jurgenkarvak@gmail.com

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.