49. NÄDAL 2.12.2019.- 8.12.2019. Jõgeval ja selle ümbruses

Postitas Looduskalender - T, 10.12.2019 - 09.09
Autorid

Ülevaate koostasid Laine ja Vello Keppart

Pildistas Vello Keppart

Image
Jõgeva veskijärv kallasjääga
Sisu

Jõgeva veskijärv kallasjääga

Nädala algus oli talvine.

Keskmine õhutemperatuur püsis esmaspäeval ja teisipäeval -2...-3 kraadi piires, minimaalne termomeetrinäit langes -6...-7 kraadini ja maksimaalne tõusis null kraadi lähedale. Sadas vähest lund ja maad kattis õhuke lumekord. Muld oli nädala alguses talinisupõllul külmunud ligikaudu 10 cm sügavuseni.

Taas sügisene maastik: roheline oras, raagus mets ja hall taevas

Taas sügisene maastik: roheline oras, raagus mets ja hall taevas

Kolmapäevast muutusid ilmad soojaks. Lumikate kadus. Järgneva nädala jooksul püsis keskmine õhutemperatuur plusskraadides, kõikudes 2...5 kraadini. Reedel ja laupäeval tõusid maksimaalsed õhutemperatuurid seitsme kraadini. Neljapäevast pühapäevani minimaalne õhutemperatuur alla null kraadi ei langenud. Maapinnal oli külmem. Pühapäeva hommikul, kui õhus mõõdeti siinses ilmajaamas +1,3 kraadi, võis kohati Jõgeva ümbruses märgata rohul halla ja asfaldiga teed olid laiguti läbipaistvast jääst libedad. Libedust esines ududega külmunud maapinna tõttu teedel ka eelnenud päevadel.

Muld sulas talinisupõllul nädala lõpuks ülesse, Jõgeva aleviku paisjärvel võis pühapäeva hommikul näha veel kalda ääres sulamata jääkihti.

Sademeid kogunes nädala jooksul 16 mm. Suuremad ööpäevased sajuhulgad kogunesid reedel ja pühapäeval, kui sadas vastavalt 7 ja 6 mm.

Puudel ja põõsastel võis näha toitumas rohkesti siidisabasid ja 30 linnuga hallrästaste parve. Esialgu toitu lindude jaoks siinkandis veel jätkus.

 

Jõgeval 9.12.2019.

Sildid

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.