Loodame, et toimub viimane STS operatsioon Pakri hoiualal

Postitas Looduskalender - T, 09.02.2021 - 23.23
Autorid

Ülevaate koostas Arvo Veskimets

Sisu

Tegevusest merel (09 veebruar 2021 õhtu)

Toornaftatanker FRONT CHEETAH saabus 09. veebruaril kella 3 paiku öösel Rotterdamist Pakri

ankrukohale D. Tanker sõitis läbi Pakri linnukitseala ja jäi ootele paarsada meetrit Pakri hoiuala piirist põhja pool. Päeval kella 12 ajal sõitis talle poordi lootsikaater AHTO 2. Minu andmetel läksid tankeri pardale Keskkonnaameti inspektorid ja vähemalt 1 ajakirjanik.

Järgnevalt alustasid mõlemad tankerid manööverdamist et täislastis tanker ZALIV AMURSKIY (tankides 85 000 tonni gaasi kondensaati) ja ballastis tanker FRONT CHEETAH saaksid alustada STS operatsiooni. Koostööd harjutati merel sõites peaaegu Naissaareni. 

Kella 16 ajal võeti kurss tagasi Paldiski suunas ja kell 19.30 olid laevad tagasi Pakri ankrukohal D alla kilomeetri Pakri kaitseala piirist põhjapool. Laevad seisavad parras pardas ja on valmis ohtliku lasti ümberpumpamiseks.

Andmed saadud Maa-ameti kaardiserverist 09.veebruar 2021 21:17

Andmed saadud Maa-ameti kaardiserverist 09.veebruar 2021 21:17

Marinetraffic.com 09.veebruar 2021 21:11

Marinetraffic.com 09.veebruar 2021 21:11

Keskkonnaministeeriumi ametniku sõnul jääb see STS operatsioon Pakri hoiualal viimaseks. Jälgime olukorda ja loodame, et STS operatsioonide regulatsioon muudetakse selliselt, et oleks tagatud keskkonna ja inimese tervise ohutus.

Ohtlik manööverdamine tankeritega Eesti rannikumeres ja territoriaalmeres on lubamatu. STS operatsioonide läbiviimine talvel on keeruline.

Mereilmateate kohaselt langeb õhutemperatuur öösel alla - 13 kraadi, tuul puhanguti idast 5 kuni 6 m/s, lainekõrgus kuni 0,3 m ja laevad jäätuvad. 

Laeva ja laeva pardal olevate seadmete jäätumine suurendab oluliselt STS operatsiooniga kaasnevat ohtu inimestele ja keskkonnale.

Naftasaaduste ümberlaadimine Pakri linnukaitsealal ja tema vahetus läheduses tuleb lõpetada!

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.